Top News- Përfundojnë ‘primaret’ në PD/ Berisha pranon problematikat, u përgjigjet akuzave
04/12/2022 22:50

Dorëheqje, para apo edhe gjatë procesit të votimit, kanë shoqëruar primaret e Partisë Demokratike, nga ku do të njihen edhe kandidatët me të cilët kjo forcë politike e drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, do të përballet me ata të Partisë Socialiste, por edhe të grupimit ‘Alibeaj’. Përjashtuar disa bashki dhe Lezhën, degët e tjera të PD arritën ta mbyllin procesin e votimit në brenda orarit zyrtar, teksa Lezha kërkoi 1 orë shtyrje të procesit, për tu mbyllur rreth orës 19:30. Problematikat i pranoi edhe vetë ish-kryeministri.

Top News- Berisha thërret protestë më 11 shkurt/ ‘Koha që të flasë opozita deri në largimin e Ramës’
31/01 23:04
Top News- ‘Mbylli seancën dhe mbrojti Ramën’/ Opozita kërkesë zyrtare për shkarkimin e Nikollës
31/01 20:39
Top News- Padia për McGonigal / SPAK kërkoi prova, i përgjigjet Bardhi
31/01 20:24
Top News – Zgjedhjet e 14 majit / KQZ miraton elementet e sigurisë së fletës së votimit
31/01 18:04
Top News – Tuneli i Llogarasë e spitali / Rama inspekton investimet në Vlorë
31/01 17:53
Top News – 17 mln euro kosto / Votimi elektronik ‘kushton’ shtrenjtë
30/01 17:33
Top News- ‘McGonigal’ në Kuvend/ Miratohet kërkesa e PD për interpelancë me Ramën
30/01 17:22
Top News – ‘Dorëheqja e ministrave’ / Qeveria: Trillime të Berishës! Asnjë koment
30/01 17:18
Top News- Zgjedhjet e 14 Majit / Nis trajnimi i vëzhguesve të parë
29/01 19:13
Top News – Mbi 20 mijë banorë të rinj / Veliaj-Tiranës i duhen 8 mijë apartamente të reja në vit
29/01 14:14
Top News – PS e PL caktojnë Komisionerët/ Listat në KQZ, mister kush do regjistrohet nga PD
28/01 17:37
Top News – Opozita: Negociatat me BE të udhëhiqen nga Kuvendi
28/01 16:33
Top News – McGonigal, PD kërkon interpelancë me Ramën
28/01 15:09
Top News – Farka hapet në Pranverë/ Veliaj-Parku më i madh i kryeqytetit
28/01 14:08
Top News- Berisha: Të largojmë Ramën me çdo çmim
28/01 14:05
Top Channel/ Berisha, 10 ditë jashtë parlamentit/ Incidentet, penalizohen edhe bashkëpunëtorët e tij
27/01 15:14
Top Channel/ Ceremonitë për Holokaustin, zhvillohen në memorialin e vendosur në kodrat e liqenit
27/01 15:10
Top Channel/ Ambasadorja Kim në Kushtetuese, vizita e parë pas plotësimit me 9 anëtarë
27/01 12:15
Top Channel/ Socialistët kërkojnë ndëshkim, masë disiplinore për Berishën dhe 4 deputetë
27/01 12:13
Top Channel/ Kuvendi “dëbon” Berishën! Incidentet gjatë seancës, demokrati përjashtohet përkohësisht
26/01 15:08