Top News- Përdhunuan në grup 15-vjeçaren/ Prokuroria kërkon 46.8 vite burg për të pandehurit
28/05/2022 14:02

46.8 vite burg ka kërkuar në total Prokuroria e Lezhës për 5 personat e vënë në akuzë për përdhunimin e një 15-vjeçare në fshatin Tarazh të Mirditës. Përfundimet janë komunikuar në sallën e gjyqit nga prokurori Ylli Pjeternikaj i cili aplikoi gjykimin e shkurtuar duke kërkuar përfundimisht dënimin me nga 10 vite burgim për Artan Kaçorrin, Albert Mollën, Ermal Tarazhin dhe Nikë Lleshin. Ndërsa për 18-vjeçarin Ardian Gjinkolaj ka kërkuar 6 vite e 8 muaj burgim. Hetimet kanë vijuar prej më tepër se 1 viti, ndërsa personat në fjalë kanë qëndruar në burg. Përfundimi I hetimeve konfirmoi se të arrestuarit kanë konsumuar veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur”. Gjyqtari Artan Haredinaj do të japë vendimin për 5 të pandehurit.

Top News- Rënia e ‘Murit të Berlinit’ në Tiranë/ Politika përkujton eksodin 1990, ‘rikthehet’ Basha
02/07 17:44
Top News- Nuk njeh të ndalur Covid-19/ Rriten ndjeshëm rastet e reja, apelohet për vaksinim
02/07 17:01
Top News- Burg shqiptarit që grabiti Verrattin/ Lirohen anëtarët e tjerë të bandës famëkeqe
02/07 15:46
Top Channel/ Raportet mjekësore on line! Sistemi që eliminon abuzimin
02/07 15:24
Top Channel/ Të gjithë drejt plazheve! Temperaturat arrijnë deri në 39 gradë nën hije
02/07 15:12
Top Channel/ “Ish-bashkëshorti rrëmbeu fëmijët”! Padia e nënës shqiptare nga Anglia
02/07 15:09
Top Channel/ Ankimim për provimet, nisma për të shfuqizuar rregullin që pengon rishikimin e notës
02/07 15:06
Top Channel/ SHBA feston pavarësinë në Tiranë, Kim: Demokracia nuk është dhuratë
02/07 15:05
Top News – Braktiset Tirana, të gjithë drejt detit! Trafik i rënduar, fundjavë përvëluese
02/07 15:03
Top News- Efektivët do të qëndrojnë të pezulluar/ Gjykata jep vendimin, ngjarja ku u vra Xhuvani
02/07 15:02
Top News – U prish motori, shpëtohet ekuipazhi / Jahti luksoz në vështirësi në në Divjakë
02/07 14:41
Top Channel/ Parakalime të gabuara dhe shpejtësi e lartë, gjobiten 50 shoferë në Gjirokastër
02/07 14:21
Top News- Nga Tirana në Peqin, për të mbjellë drogë/ Në pranga 3 persona, procedohet kryeplaku
02/07 13:59
Top Channel/ Mbrohuni nga dielli. Mjekët: Mbrojtje me krem dhe kontrolloni veten
02/07 12:31
Top Channel/ Në gjyq pa avokatë. Elbasan, masat e sigurisë jepen në mungesë të mbrojtjes
02/07 12:29
Top Channel/ Fundjava e parë e korrikut pranë detit, pushuesit mbushin plazhet e Durrësit
02/07 12:20
Top Channel/ Treg i ri për Tiranën. Nën administrimin e bashkisë, me çmime të ulëta për tregtarët
02/07 12:16
Top Channel/ Të mbjellat sulmohen nga karkalecat në Vlorë, fermerët kërkojnë dezinfektim
02/07 12:16
Top News-Ndryshuan rezultatin e kandidatëve të PD/ Lihen të lirë 6 numëruesit, arrestohet një tjetër
02/07 12:06
Top Channel/ Transportonte emigrante të paligjshëm, arrestohet 35 vjeçari kosovar në Këlcyrë
02/07 11:24