Top News – PD, as qetësi dhe as dashuri! Rebelohet baza, kërkon paqe me kandidatë të përbashkët
22/01/2022 17:47

Koha që na ndan nga 6 Marsi, data kur do të mbahen zgjedhjet vendore në 6 bashkitë pa kryetar, është shumë e shkurtër. Këto zgjedhje mbahen në një kohë tensioni në Partinë Demokratike për shkak të përplasjes Basha-Berisha. Mes këtyre të fundit, duket se nuk do të ketë paqë dhe të dy duken të vendosur për të dalë me kandidatë më vete. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve këtë të shtune qartësoi se njeh vetëm PD-në e udhëhequr nga Lulzim Basha dhe se ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka të drejtë të përdorë as logon dhe as vulën e partisë. Për këtë arsye, prej disa ditësh Berisha ka nisur negociatat me aleatët e PD-së për t’u futur si koalicioni në zgjedhjet e 6 Marsit, ose në të kundërt, kandidatët e tij do të garojnë si të pavarur. Por, pavarësisht teknikaliteteve sesi do të garojnë të dyja palët, ajo që vlen të theksohet është se ndarja e demokratëve me dy kandidatë bën që mundësitë për të fituar më 6 Mars janë shumë të pakta. E ndarë në dy palë, Partia Demokratike rrezikon të humbasë edhe bashkinë e Shkodrës, e cila njihet si një bastion i të djathtës.

Top News- Vonesat që mbajnë firmën e PD/ Alibeaj cakton emrat për dy reformat e rëndësishme
26/05 17:23
Top News- Balla i përgjigjet Alibeajt: Fshihet pas një letre, po diskutojmë me grupet e tjera
26/05 16:34
Top News-Presidenti, PD e Alibeajt merr vendim!/Kryesia re pas zgjedhjeve në PD, takimet e Berishës
26/05 16:32
Top Channel/ Veliaj pret homologun nga Parma: Krenar për mikpritjen e qytetarëve të Tiranës
26/05 15:24
Top News-Berisha, para mbledhjes së grupit/Pse nuk më uruan ambasadorët për zgjedhjen si kryetar
26/05 12:43
Top News- Vendoset raundi i 3 për Presidentin/ Alibeaj kërkon marrëveshje, Balla: Nuk çojmë kandidat
24/05 18:05
Top Channel/ Panairi i punës/ Hapet në Durrës, bizneset kërkojnë 1500 punëtorë
24/05 15:31
Top Channel/ PPE do diskutojë për krizën në PD/ Deklarata nga kreu deputeti David McAllister
24/05 15:30
Top News-Replikat Rama-Berisha në Kuvend/Seanca me dy protagonistë, ja çfarë ndodhi
23/05 22:30
Top News – Raundi i dytë, sërish digjet në Kuvend/ Asnjë emër, opozita ka dhe një shans
23/05 19:14
Top News- Fyerje dhe fjalor banal në Kuvend!/ Berisha akuzon Spiropalin, pas tij dhe Paloka
23/05 16:29
Top Chanel/ Berisha në krye të PD/ Asnjë urim nga ndërkombëtarët për rizgjedhjen
23/05 15:10
Top Channel/ Sot nuk zgjidhet presidenti, nuk ka konsensus. Zgjedhja e Berishës rriti tensionet
23/05 15:06
Top News- Kryetari i ri, deputetët e përçarë!/ Duma, kthesë 180 gradë: Të respektohen demokratët
23/05 14:56
Top News- Zgjedhjet mes Berishës e Bashës/ Shifrat, si fitoi dy gara përballë ish-Kryedemokratit!
23/05 14:49
Top News- Humbja përballë Berishës, Elezi: Servilët nuk i shërbejnë dot të ardhmes
23/05 14:45
Top Channel/ Zgjedhja e presidentit/ Pasdite seanca e dytë që do dështojë
23/05 12:45
Top Channel/ Dendias vjen në Tiranë, Ministri i jashtëm grek takon Ramën
23/05 12:44
Top Channel/ Berisha rizgjidhet kryetar/ Merr 93.45% të votave, më shumë se Basha vitin e kaluar
23/05 10:28
Top News-A do ta njohë vendimin e apelit?!/Voton Elezi e Berisha, ish-kryeministri: Proces historik!
22/05 14:23