Top News- Një anëtar më pak në Kushtetuese/ Bllokohet zgjedhja, nuk ka kuorim për votim
26/01/2022 18:24

Kriza që ka kapur gjykatat në vendin tonë, për shkak të numrit të ulët të gjyqtarëve, duket se do të vijojë të jetë e tillë dhe në vitin 2022. Gjykata e Lartë ka njoftuar pamundësinë për zgjedhjen e anëtarit të ri të Gjykatës Kushtetuese, pasi ky institucion nuk ka numrin e duhur të vetë anëtarëve. Kriza që ka kapur Gjykatën e Lartë, duket se do të pasohet edhe tek ajo Kushtetuese. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka pranuar kandidaturat të cilët do të zëvendësojnë Fatmir Hoxhën, emër i cili zgjidhet nga Gjykata e Lartë. Gjykata e Lartë ka në përbërje vetëm 9 gjyqtarë nga 19, teksa duhet të paktën 10 pjesëmarrës për ta cilësuar atë të vlefshme. Tashmë pritet të bëhet plotësimi i emrave të gjyqtarëve në Gjykatën e Lartë, I cili më pas bën të mundur vijimin e punës.

Top Channel/ Kimikatet ndotin Drinin!
26/05 15:35
Top Channel/ Spitali i ri infektiv, kryeministri inspekton ecurinë e rehabilitimit të plotë
26/05 15:28
Top Channel/ Riaktivizohet koncesioni! Balluku: Ka vendim gjykate për rrugën Thumanë-Kashar
26/05 15:25
Top Channel/ Shqipëria pro zgjerimit të NATO-s!
26/05 15:18
Top Channel/ Tirana pas ndeshjes/ Pastrohet kryeqyteti pas largimit të tifozëve
26/05 15:14
Top News-Suedia dhe Finlanda në NATO/Nisin hapat e para, Shqipëria miraton protokollet e aderimit
26/05 14:50
Top News – Përballja për kufirin detar në Hagë/Asi nën mëngë i Greqisë, a është gati Shqipëria
26/05 14:42
Top News – Baza detare me sytë nga NATO / Historia e Pashalimanit, nga sovjetikët deri te turqit
26/05 14:41
Top News-Ulet mesatarja në disa degë të Bachelorit/Kushi: Kriteret për mësuesinë nuk ndryshojnë
26/05 14:28
Top News-Lihen në burg dy policët/Njëri vrau kolegun, tjetri plagosi qytetarin
26/05 13:41
Top News-Polici që vrau kolegun në Komisariat/Lihet në arrest me burg, çfarë tha në gjykatë
26/05 12:45
Top News-Berisha, para mbledhjes së grupit/Pse nuk më uruan ambasadorët për zgjedhjen si kryetar
26/05 12:43
Top Channel/ Tirana pas ndeshjes, pastrohet kryeqyteti pas largimit të tifozëve
26/05 12:33
Top Channel/ Flutura e rrallë “sy palloi”, specie e rrezikuar në Divjakë
26/05 12:30
Top Channel/ Elbasan, 600 dosje për gjyqtar! Gjykata ka vetëm 5 gjyqtarë me kohë të plotë
26/05 12:14
Top News-Kapet grupi që dhunonte refugjatët/Policia i arreston pas një ndjekje 2 orëshe me shpejtësi
26/05 11:49
Top News- Anija ku u sekuestrua kokaina/ Bllokohet në portin e Durrësit, izolohet ekuipazhi
26/05 11:32
Top News- Qarku më i pasur dhe më i varfër/Sa ishin të ardhurat për frymë, ndikimi i pandemisë
26/05 10:55
Top News- Qëlloi me armë zjarri drejt fqinjit/ Arrestohet 43 vjeçari, sekuestrohet kallashnikovi
26/05 10:53
Top News- Digjet autobusi në Vlorë/ Transportonte punonjës fasonerie, pa të lënduar
26/05 10:36