Top News – Nis vaksinimi i gazetarëve/ Maqedoni e Veriut, vijon imunizimi me Sputnik V
12/04/2021 15:00

Në Maqedoninë e Veriut të hënën janë vaksinuar gazetarët dhe punonjësit e tjerë të mediave. Sipas Shoqatës së Gazetarëve për tu vaksinuar ishin paraqitur 631 persona që kanë përmbushur kushtet e përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë, të jenë më sëmundje tjera shoqëruese si dhe të moshës mbi 40 vjeç. Gazetarët, sikur edhe grupet e tjera me rrezik në vendet e tyre të punës, janë imunizuar me vaksinën ruse SputnikV. Me vaksinën AstraZeneca po vaksinohen personat e moshës mbi 60 vjeç. “Personat që aplikuan për thirrjen e parë, dhe që nuk i plotësuan kërkesat për këtë fazë të vaksinimit, si dhe të gjithë gazetarët dhe punonjësit e tjerë të medias të interesuar, do të imunizohen për grupin tjetër të vaksinimit që pritet të bëhet së shpejti. E njëjta gjë vlen për të gjithë ata që aplikuan pas skadimit të afatit të aplikimit në këtë fazë të vaksinimit”, thuhet në një njoftim me shkrim të Shoqatës së Gazëtarëve. Deri të hënën në Maqedoninë e Veriut janë vaksinuar mbi 24 mijë persona.

Top News – Greqi, ngushtohet hetimi për vrasësin/ Bashkëshorti i 20 vjeçares verifikon të dyshuarit
17/05 23:03
Top Channel/ Ambasada shqiptare në Greqi thyen rekord në shërbimin ndaj emigrantëve
17/05 19:17
Top News – Osmani përplaset me Vuçiç/ Tensione në Slloveni për kufijte e ballkanit
17/05 17:04
Top News – Autostradat në Kosovë/ Përse vazhdojnë të jenë pa pagesë…
17/05 15:27
Top Channel/ Hapja e kufirit me Greqinë, vendi dyndet me turistë, por me Shqipërinë ende mbyllur
17/05 13:07
Top Channel/Qindra fluturime drejt Greqisë.Nga Ballkani nuk lejohen vetëm ata nga Shqipëria &Kosova
16/05 20:36
Top News – Greqi, arrestohet një gjeorgjan/ Bashkëshorti i viktimës e pa vrasësin në fytyrë
16/05 15:46
Top News – Breshëri plumbash ndaj ish boksierit/ Dy motoristë dyshohen për ‘vrasje me pagesë’
16/05 15:45
Top Channel/ Me pranga në duar! Ish-anëtari i “Agimit të Artë” u ekstradua nga Brukseli në Greqi
16/05 13:16
Top News – Vuçiç: Ndryshimi i kufijve/ ‘Është i mundur vetëm me mandatin e OKB’
15/05 19:22
Top News – Vrasësit e shqiptarëve në Beograd/ Si dështoi plani për vrasjen e Millosheviçit
14/05 21:59
Top Channel/ Kërkohet armatosja e grekëve: “Kemi fqinj të këqinj, mos lejojmë të na vrasin e..”
14/05 20:08
Top News – Greqia nis sezonin turistik/ Me shpresën për ringritje pas pandemisë
14/05 18:05
Top Channel/ Mbështetje Tiranës dhe Shkupit/ Ministrat e Jashtëm të BE me homologët e të dy vendeve
14/05 12:12
Top Channel/ “Të hapen kufijtë me Shqipërinë”, kërkesa e deputetëve të Kosturit për qeverinë greke
13/05 01:39
Top Channel/ Greqi, vaksinime në ishuj/ Të gjithë banorët do marrin Johnson & Johnson
12/05 12:22
Top Channel/ Tronditet Greqia, vritet nëna e re në sy të bashkëshortit dhe foshnjës 11 muajshe
11/05 19:57
Top News – Krim makabër në Athinë/ Vrasin 20 vjeçaren, e lënë pranë foshnjes
11/05 10:51
Top Channel/ Greqia kthen nxënësit në shkolla/ Restorantet dhe kafenetë u hapën javën e kaluar
10/05 19:45
Top Channel/ Greqia në alarm për turizmin, Ministri niset urgjent në Berlin, Varshavë dhe Londër
09/05 12:21