Top News – Ngacmoi seksualisht të bijën/ Dënohet me 3 vite e 4 muaj burg Rudolf Merolli
15/06/2021 21:33

Rudolf Merolli, i cili u akuzua se abuzoi seksualisht me vajzën e tij 18-vjeçare është dënuar nga Gjykata me 3 vjet e 4 muaj burg. Prokuroria kërkoi që Merolli të dënohej me 6 vite burg, ndërkohë që Gjykata dha dënimin për vetëm 5 vite burg. Dënimi u ul me 1/3 pasi Merolli përfitoi nga gjykimi i shkurtuar pasi pranoi fajësinë. Ishte vetë 18-vjeçarja ajo që bëri denoncimin e abuzimit seksual në polici pak kohë më parë. Ajo kishte regjistruar disa herë bisedat me të atin dhe gjithashtu deklaroi se ai e kishte droguar atë fillimisht. Në denoncimin e bërë, adoleshentja theksoi se shoqja e saj e ka ndihmuar disa herë për ta shpëtuar nga i ati. 18-vjeçarja rrëfeu se i ati nuk e kishte prekur asnjëherë fizikisht por gjatë gjithë natës ishte përpjekur ta bindte për të kryer marrëdhënie seksuale.

Top Channel/ Manastirliu: Mbi 14 mijë pushues vendas e të huaj kanë marrë shërbim në zonat turistike
24/07 13:59
Top News – Mijëra udhëtarë zbresin në Durrës/ Rritet fluksi i të ardhurve, kthehen emigrantët
24/07 13:57
Top News – Sherr për pazare droge/ Ndërron jetë 26 vjeçari, u godit disa herë me thikë
24/07 13:50
Top Channel/ Fundjava në jug! Qytetarët dynden drejt Rivierës Shqiptare
24/07 13:34
Top News – Dua ‘rrëmben’ edhe Kim/ Ambasadorja amerikane darkoi me familjen Lipa
24/07 13:33
Top News – 2 viktima në rrugët e Shqipërisë/ Shpejtësia tej normave të lejuara përgjak vendin
24/07 13:28
Top News-Vizita falas për pushuesit/ Durrës-Manastirliu inspekton qendrën shëndetësore
24/07 13:23
Top News – Vijojnë kontrollet policore/ Aksion në Korçë dhe Lezhë, në pranga 2 persona
24/07 13:23
Top Channel/ Edhe dy ditë për vaksinimet e hapura! Shtohet numri i të rinjve që kërkojnë vaksinim
24/07 13:03
Top Channel/Turizmi, ende larg 2019! Kthehen polakët, më shumë pushues nga Kosova, më pak emigrantë
24/07 12:51
Top Channel/ Gratë shqiptare, më obezet në Europë! Në vend të tretë në kontinent. Elbasani kryesor
24/07 12:38
Top Channel/ Në Elbasan janë rregjistruar më pak se 20% e fëmijëve në klasën e parë
24/07 12:36
Top Channel/ Gjyqi i afrikanëve mashtrues, qëndronin në Shqipëri e vidhnin kompanitë në 9 shtete
24/07 12:33
Top Channel/ Frenon në autostradë që të mos shtypte kecin, përplasen në seri makinat në Lushnje-Fier
24/07 12:20
Top Channel/Më pak rregjistrime! Shkodër, thirrje nxënësve të rregjistrohen në shkollat profesionale
24/07 12:18
Top Channel/ Me automatik të mbushur me fishekë në sediljen e parë, arrestohet 32-vjeçari
24/07 11:46
Top Channel/ Të gjithë drejt bregdetit! Trafik i rënduar në Durrës
24/07 11:35
Top Channel/ Me pistoletë në çantë e drogë në makinë, disa të arrestuar gjatë kontrolleve në Lezhë
24/07 11:27
Top News – Kultivonin lëndë narkotike/ Arrestohen 4 persona, policia jep detajet
24/07 11:17
Top Channel/ Fluks emigrantësh në portin e Durrësit, vijnë dy tragete me shqiptarë dhe kosovarë
24/07 11:08