Top News – Mund të aplikohet doza e tretë/Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë
31/07/2021 22:05

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe priten edhe mutacione të reja të virusit. Filipçe tha se po shqyrtohet të gjitha mundësitë përfshirë edhe atë që vaksina të bëhet sezonale, ndërsa paralajmëroi edhe masa kufizuese për ata që nuk janë të vaksinuar. “Priten mutacione të reja në koronavirus, kështu që një nga skenarët e mundshëm, është që qytetarët të marrin një dozë të tretë të vaksinës anti-COVID dhe gjithashtu mundësia që ajo të bëhet sezonale

Top Channel/ Itali e Greqi, çmimi i energjisë dyfish! Europa, në krizë për burimet e energjisë
28/09 19:50
Top News – Të vaksinohesh për së treti/ Maqedonia e Veriut dozë të tretë Pfizer
28/09 18:16
Top News- Austria ‘mbron’ Kosovën/E vetmja që po ofron siguri në Veri
28/09 16:58
Top News – Greqia rrit fuqinë ushtarake / Blen tre fregata nga Franca, firmoset marrëveshja
28/09 16:43
Top News – Greqia rrit fuqinë ushtarake / Blen tre fregata nga Franca, firmoset marrëveshja
28/09 12:18
Top Channel/ EULEX i gatshëm të ndërhyjë në veri, dërgon njësi në Jarinjë e Bërnjak!
28/09 11:27
Top News – Rusia ‘dorë’ në Jarinjë… / Tensionet në veri të Kosovës në fokusin e Moskës
28/09 11:11
Top Channel/ Tërmeti në Kretë, babai humb jetën duke mbrojtur të birin!
27/09 21:12
Top Channel/ Tërmeti kthen Kretën në ishull fantazmë/Pamjet e frikshme të ndërtesave të shkatërruara
27/09 18:20
Top News- Koalicioni ‘Xhamajka’/CDU përgatitet të qëndrojë në pushtet
27/09 18:04
Top News-Turi i Von Der Layen/Presidentja e KE viziton ballkanin perëndimor
27/09 17:08
Top Channel/ Tërmet i madh në Kretë, magnituda 5.8, regjistrohet një viktimë
27/09 13:07
Top News-Tërmeti i fuqishëm në Kretë/Banorët dalin të tmerruar nëpër rrugë
27/09 11:15
Top News-Të hënën aplikohet doza e tretë/Vendimi i Maqedonisë së Veriut për pandeminë
26/09 20:32
Top Channel/ Gjermania reagon për situatën në Jarinjë e Bërnjak- Kurti “bashkohet” me opozitën!
26/09 15:15
Top News – ‘Veriu’ bashkon pozitë-opozitë / Kurti takon Abdixhikun dhe Krasniqin
26/09 15:05
Top News – Osmani ndërpret vizitën në SHBA / Kthehet në Kosovë pas tensioneve në veri
26/09 14:33
Top Channel/ Haradinaj mbështetje qeverisë për veriun: Nuk i pranojmë provokimet serbe!
26/09 13:21
Top Channel/ Policia e Kosovës, autokolonë drejt Bërnjakut- në kufi fluturojnë “MIG”-ët serbë
26/09 11:07
Top Channel/Trazirat në Jarinjë e Bërnjak, Kurti: Individë me sfond kriminal, mes tyre dhe malazezë
26/09 10:54