Top News – Mikonos në fokusin e qeverisë greke, shtim policësh dhe luftë ndërtimeve pa leje
23/03/2023 20:36

Ishulli grek i Mykonosit është padyshim një nga destinacionet më të preferuar të turistëve në të gjithë botën, teksa qindra mijëra njerëz e vizitojnë atë çdo vit. I pozicionuar në pjesën jugore të Egjeut, ishulli shquhet për klimën fantastike dhe resortet e mreullueshme, të cilat frekuentohen nga njerëzit më të njohur të botës. Mykonos është gjithashtu mjaft i famshëm edhe për jetën e natës, por në vitet e fundit është bërë shpesh pjesë e kronikës për shkak të rrëmujave që shkaktojnë kryesisht njerëzit e dehur nëpër festat që organizohen.

Top News/ Një ministër për 20 mijë banorë / Mali i Zi me ‘mega qeveri’, ‘në kurriz’ të qytetarëve
25/07 15:21
Top News/ Tre malazezë ‘nongrata’ në Kroaci / Acarohen fqinjët, kreu i parlamentit i padëshirueshëm
25/07 14:41
Top Channel/ Mali i zi shqetëson BE e SHBA! Në qeveri janë futur parti me prirje të forta proruse
24/07 15:32
Top News/ “Vuçiç u takua me terroristin Radioçiç”, zbulon inteligjenca kosovare
23/07 11:57
Top News/ Italia akuzon Stoltenberg: Na tradhëtoi! Nuk zgjodhi një italian si i dërguari i aleancës
22/07 16:57
Top News/ Turqia ‘tërbohet’ me Greqinë: Shtyn emigrantët në territor turk / Mohon Athina
22/07 16:57
Top Channel/ 800 të burgosur në grevë në Greqi, u refuzohet lirimi me kusht e u është rritur dënimi
22/07 15:22
Top News/ Do dërgojë ushtrinë e Kosovës në veri / Paralajmëron Xhelal Sveçla, por a është e mundur?!
21/07 14:41
Top Channel/ “Tensionet, i fabrikon Serbia”! Haxhiu: Vrasja e policit, kauzë për kundërsulm
21/07 12:24
Top Channel/ Ekzekutoi ushtarin kur ishte 15 vjeç! “Dosja” Faton Harizaj që u vra nga policia serbe
19/07 22:58
Top Channel/ U ekzekutua nga policia serbe, reagimi rrëqethës i gruas së Faton Hajrizit: Si ike…
19/07 22:28
Top Channel/ Pas vrasjes së policit, arrestohet blogerja serbe!Çfarë e lidhte atë me Faton Hajrizin?
19/07 22:27
Top Channel/ Ekzekutohet vrasësi i policit/ Kosova kërkon nga Serbia të konfirmojë identitetin e tij
19/07 19:52
Top News/ Pas vrasjes së Faton Hajrizit/ Serbia kërkon ‘kokën’ e vëllait tjetër në Gjermani
19/07 17:43
Top News/ I mori jetën policin serb. Faton Hajrizi ekzekutohet gjatë operacionit të kapjes
19/07 14:44
Top News/ Serbia kërkon Faton Hajrizin / Dyshohet për vrasjen e policit serb në Lloznicë
19/07 13:26
Top News/ I arratisur 9 herë nga burgu. Kush është shqiptari që dyshohet se ekzekutoi policin serb
18/07 15:03
Top News/ Maqedonia ndalon ish-luftëtarin e UÇK. Urdhër-arrest nga Serbia, Kurti: Jemi në kontakte
18/07 14:30
Top News/ Kosova nuk do të bëjë lëshime! Çfarë garancish kërkon Osmani nga ndërkombëtarët?
18/07 14:27
Top News/ Shqiptarë, shmangni Serbinë! Thirrja pas ekzekutimit të policit serb
18/07 14:10