Top News-Meta, letër për Engjëll Agaçin/‘Më jep informacion për vakancat në bashki’
17/01/2022 21:42

Presidenti I vendit Ilir Meta përmes një letre zyrtare I ka kërkuar informacion kryeministrisë lidhur me njësitë vendore ku kryetarëve iu ka mbaruar mandati në mënyrë të parakohshme. Letra e kreut të vendit vjen pas përgjigjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për bashkitë pa kryetar. Bëhet me dije se Meta ia ka dërguar letrën Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Ministrave. Sipas KQZ bashkitë pa kryetar janë vetëm tre, Vora, Dibra dhe Shkodra dhe jo gjashtë siç është pretenduar nga Presidenti. KQZ thotë se nuk kanë asnjë informacion për Lushnjen, Rrogozhinën dhe Durrësin. Në Letrën e presidentit drejtuar Kryeministrisë thuhet se “për raste të tjera të vakancave të krijuara, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk është vënë në dijeni dhe brenda kompetencave të veta ju vë në dispozicion informacionin e saktë vetëm për sa është në fushën e vet të përgjegjësisë ligjore”.

Top Channel/ Kimikatet ndotin Drinin!
26/05 15:35
Top Channel/ Spitali i ri infektiv, kryeministri inspekton ecurinë e rehabilitimit të plotë
26/05 15:28
Top Channel/ Riaktivizohet koncesioni! Balluku: Ka vendim gjykate për rrugën Thumanë-Kashar
26/05 15:25
Top Channel/ Shqipëria pro zgjerimit të NATO-s!
26/05 15:18
Top Channel/ Tirana pas ndeshjes/ Pastrohet kryeqyteti pas largimit të tifozëve
26/05 15:14
Top News-Suedia dhe Finlanda në NATO/Nisin hapat e para, Shqipëria miraton protokollet e aderimit
26/05 14:50
Top News – Përballja për kufirin detar në Hagë/Asi nën mëngë i Greqisë, a është gati Shqipëria
26/05 14:42
Top News – Baza detare me sytë nga NATO / Historia e Pashalimanit, nga sovjetikët deri te turqit
26/05 14:41
Top News-Ulet mesatarja në disa degë të Bachelorit/Kushi: Kriteret për mësuesinë nuk ndryshojnë
26/05 14:28
Top News-Lihen në burg dy policët/Njëri vrau kolegun, tjetri plagosi qytetarin
26/05 13:41
Top News-Polici që vrau kolegun në Komisariat/Lihet në arrest me burg, çfarë tha në gjykatë
26/05 12:45
Top News-Berisha, para mbledhjes së grupit/Pse nuk më uruan ambasadorët për zgjedhjen si kryetar
26/05 12:43
Top Channel/ Tirana pas ndeshjes, pastrohet kryeqyteti pas largimit të tifozëve
26/05 12:33
Top Channel/ Flutura e rrallë “sy palloi”, specie e rrezikuar në Divjakë
26/05 12:30
Top Channel/ Elbasan, 600 dosje për gjyqtar! Gjykata ka vetëm 5 gjyqtarë me kohë të plotë
26/05 12:14
Top News-Kapet grupi që dhunonte refugjatët/Policia i arreston pas një ndjekje 2 orëshe me shpejtësi
26/05 11:49
Top News- Anija ku u sekuestrua kokaina/ Bllokohet në portin e Durrësit, izolohet ekuipazhi
26/05 11:32
Top News- Qarku më i pasur dhe më i varfër/Sa ishin të ardhurat për frymë, ndikimi i pandemisë
26/05 10:55
Top News- Qëlloi me armë zjarri drejt fqinjit/ Arrestohet 43 vjeçari, sekuestrohet kallashnikovi
26/05 10:53
Top News- Digjet autobusi në Vlorë/ Transportonte punonjës fasonerie, pa të lënduar
26/05 10:36