Top News – Mes testeve mjekësore/ PSG rikthehet në stërvitje
22/06/2020 18:34

Paris Saint Germaini nisi këtë të hënë stërvitjet pas një pauze prej 3 muajsh për shkak të pandemisë coronacvirus. futbollistët e skuadrës kampione të Francës mbërritën në qendrën stërvitore të skuadrës rreth orës 08:30 të mëngjesit për të kryer testet mjekësore. Të fundit që iu bashkuan skuadrës ishin pikërisht dy yjet e Paris Saint Germainit, Kylian Mbappe dhe neymar për t'u larguar më vonë nga qendra stërvitore. Përvvez ekzaminimeve për gjendjen fizike, futbollistët e klubit transalpin kryen edhe testet me skaner për Covid 19, ndërkohë që secili prej tyre u pajis me maska me ngjyrat e klubit I pranishëm ishte edhe Thiago silva që është drejt skandecës së kontratës me Paris Saint Germainin, ashtu sikurse edhe Choupo-Moting e Kurzaëa. ndërsa Edinson Cavani dhe thomas Meunier të cilët nuk do të zgjasin kontratën me parizienët deri në gusht nuk u shfaqën në hyrjen kryesore të qendrës stërvitore të skiadrës Ekzaminimet mjekësore për gjendjen fizike të futbollistëve të Paris Saint germainit do të zgjasin 3 ditë deri të mërkurën. Kampionët e Francës do të nisin përgatitjet për një verë të ngjeshur teksa në 24 korrik do të luajnë finalen e Kupës së Francës ndaj Saint Etienne. pas kësaj ata i pret finalja e Kupës së Ligës ndaj Lyonit në 31 korrik dhe më pas Paris Saint Germaini do të impenjohet në ndeshjet e Ligës së kampioneve, faza cerekfinale e së cilës do të nisë në 12 gusht dhe që do të zhvillohet në Lisbonë me formatin 'Final Eight'

Trajneri i ri Kukësit/ Prezantohet Skënder Gega te verilindorët
03/08 13:09
Thyen kampionët e Tiranës në finale, Teuta fiton kupën
02/08 22:55
Emocione në ‘Air Albania’ , ‘Bardheblutë’ zyrtarisht kampion për të 25-ën herë
30/07 02:13
“Tirana Kampion”/ Kryeqyteti vishet bardheblu në prag të festimeve për Titullin
29/07 17:07
10 vajzat e shtangës/ Ekipi i Partizanit që e ka monopol kampionatin dhe kupën e Shqipërisë
27/07 20:20
Stadiumi i ri i Fierit/ Projekti nga arkitekti italian i “Air Albania Stadium”
24/07 20:10
Apolonia ngjitet në Superiore/ Mundi kastriotin dhe rikthehet pas 5 vitesh mungesë
23/07 19:58
Hetimet për Tirana-Bylis/ Dështon seanca e komisionit të etikës për shkak të mungesës së kuorumit
22/07 19:59
Hetimet për Tirana-Bylis/ Komisioni i etikës analizon fakte të reja
22/07 12:54
“Titulli u kthye aty ku e meriton”/ Kapiteni Muça tregon emocionet e trofeut të 25 të Tiranës
20/07 21:46
Tirana kampion, festë dhe incidente/ Ndalohen disa tifozë në mesnatë
20/07 13:31
Tirana me sytë në Shkodër/ Sot rradha e Kukësit, luan me Vllazninë,Teuta pret Partizanin
19/07 12:45
Grumbullohet U19/ Trajneri i kombëtares zgjedh mes lojtarëve të kampionatit për ndeshjet e tetorit
15/07 20:00
“Koha për trajner shqiptar”/ Olsi Rama: Projekti italian dështoi, Sormani la anijen që të mbytej
15/07 19:59
Hetimi për Tirana-Bylis/ Refik Halili mohon akuzat: Skuadra është e pastër
14/07 19:57
Prapaskenat e largimit/ Ish trajneri i Partizanit nuk takoi asnjë drejtues para ikjes në Itali
14/07 19:55
Partizani me probleme/ Një ditë më parë ekipi dëboi trajnerin, bojkotoi ndeshjen derbi
14/07 17:28
Hetimi për Tirana-Bylis/ Komisioni i etikës diskuton sot dyshimet për manipulim
14/07 17:27
“Kohë ndryshimesh”/ Libri i Eduard Dervishit, jo vetëm për futbollin
14/07 15:51
Hetimi i Tirana-Bylis/ Komisioni i etikës me dosje voluminoze, si janë vendosur bastet në atë takim
13/07 20:17