Top News- Merr fund arratia 8 mujore/ Në kërkim për drogë, arrestohet i riu në Tiranë
28/05/2022 14:00

Pas 8 muajsh arrati policia ka arrestuar një 35-vjeçar I cili ishte shpallur në kërkim. Ai ishte shpallur në kërkim në shtator të vitit 2021 në kuadër të operacionit “Camel”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë bashkëpunëtori i 35-vjeçarit, Florian Meti (Martaneshi), 37 vjeç. Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë, I kishte caktuar atij masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” kryer në bashkëpunim. Më 14 shtator të 2021-it policia sekuestroi 21 kg e 35 gr kanabis e përpunuar në formë çokollate. Në atë kohë u arrestua 37-vjeçari Florian Mati, I njohur dhe me mbiemrin Martaneshi, një person me precedentë të mëparshëm penale në fushëne armëmbajtjes pa leje. I riu e kishte kthyer në biznes fitimprurës shitjen e drogës. Arrestimi i tij u bë në rrugën "Pandeli Cale" në kryeqytet, një rrugicë në fund të zonës së Selitës, afër Pallatit me Shigjeta. 37-vjeçari, aktivitetin e shitjes së lëndëa narkotike kryesisht e bënte në rrugën "Irfan Tomini", e cila është disa dhjetëra metra larg vendit ku është prangosur nga policia.

Top News- Ditëlindja e Shteteve të Bashkuara/ Yuri Kim mbledh bashkë të majtë e të djathtë
02/07 19:22
Top Channel/ Mbytet një 66-vjeçar në plazhin e Borshit, dyshohet se i ka rënë infarkt
02/07 18:37
Top News- Rënia e ‘Murit të Berlinit’ në Tiranë/ Politika përkujton eksodin 1990, ‘rikthehet’ Basha
02/07 17:44
Top News- Nuk njeh të ndalur Covid-19/ Rriten ndjeshëm rastet e reja, apelohet për vaksinim
02/07 17:01
Top News- Burg shqiptarit që grabiti Verrattin/ Lirohen anëtarët e tjerë të bandës famëkeqe
02/07 15:46
Top Channel/ Raportet mjekësore on line! Sistemi që eliminon abuzimin
02/07 15:24
Top Channel/ Të gjithë drejt plazheve! Temperaturat arrijnë deri në 39 gradë nën hije
02/07 15:12
Top Channel/ “Ish-bashkëshorti rrëmbeu fëmijët”! Padia e nënës shqiptare nga Anglia
02/07 15:09
Top Channel/ Ankimim për provimet, nisma për të shfuqizuar rregullin që pengon rishikimin e notës
02/07 15:06
Top Channel/ SHBA feston pavarësinë në Tiranë, Kim: Demokracia nuk është dhuratë
02/07 15:05
Top News – Braktiset Tirana, të gjithë drejt detit! Trafik i rënduar, fundjavë përvëluese
02/07 15:03
Top News- Efektivët do të qëndrojnë të pezulluar/ Gjykata jep vendimin, ngjarja ku u vra Xhuvani
02/07 15:02
Top News – U prish motori, shpëtohet ekuipazhi / Jahti luksoz në vështirësi në në Divjakë
02/07 14:41
Top Channel/ Parakalime të gabuara dhe shpejtësi e lartë, gjobiten 50 shoferë në Gjirokastër
02/07 14:21
Top News- Nga Tirana në Peqin, për të mbjellë drogë/ Në pranga 3 persona, procedohet kryeplaku
02/07 13:59
Top Channel/ Mbrohuni nga dielli. Mjekët: Mbrojtje me krem dhe kontrolloni veten
02/07 12:31
Top Channel/ Në gjyq pa avokatë. Elbasan, masat e sigurisë jepen në mungesë të mbrojtjes
02/07 12:29
Top Channel/ Fundjava e parë e korrikut pranë detit, pushuesit mbushin plazhet e Durrësit
02/07 12:20
Top Channel/ Treg i ri për Tiranën. Nën administrimin e bashkisë, me çmime të ulëta për tregtarët
02/07 12:16
Top Channel/ Të mbjellat sulmohen nga karkalecat në Vlorë, fermerët kërkojnë dezinfektim
02/07 12:16