Top News – Maqedonia e veriut/ Bien vdekjet, rriten infektimet
24/11/2020 21:37

Ashtu si gjithë Evropa, edhe në Maqedoninë e Veriut situata nga pandemia e koronavirusit vazhdon të jetë alarmante. Fatmirësisht në 24 orët e fundit shifrat e të vdekurve janë përgjysmuar në krahasim me një ditë më parë, por rastet e reja të infektuar me covid 19 kanë kaluar sërish numrin 1 mijë. Sipas raportimit zyrtar në 24 orët e fundit janë kryer 3 143 teste të dyshuara për covid-19 dhe prej tyre 1 035 kanë rezultaur pozitivë, ose 33 per qind e tyre. Gjithashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 15 pacientë. Lajmi I mirë është se sipas raportimit zyrtar janë shëruar 998 persona që kanë qenë të prekur nga covid 19. Me shifrat e kësaj dite në Maqedoninë e Veriut, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 1.561 viktima, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 56.162 persona.

Top News – Itali, u përgjuan në një garazh/ Zbulohen Shqiptarët e trafikut të drogës
18/01 21:36
Top News – Arrestohet kryetari i komunës se Ulqinit/ Në pranga edhe katër zyrtarë të tjerë lokalë
18/01 19:08
Greqi, pas plazhit vjen acari/ Dëbora krijon probleme në rrugë, temperatura – 18 gradë celsius
17/01 12:25
Top News – Ulet numri i infektimeve/ Lehtësohen masat kufizuese me Greqinë
15/01 19:58
Top News – Reagon ashpër Sofja/ Maqedoni, digjet flamuri Bullgar
15/01 19:46
Osmani në Athinë/ Dendias: Zbatimi marrëveshjes së Prespës kusht për të mbështetur integrimin në BE
14/01 20:19
Top News – Virusi tek portat/ Maqedonia raporton raste mutacionesh të koronavirusit
14/01 18:21
Top News – Zgjedhjet në Kosovë/ Nis regjistrimi i votuesve jashtë vendit
13/01 14:08
Top News – Mali i Zi, zbut masat kufizuese/ Situata është përmirësuar ndjeshëm
12/01 22:40
Top News – Vuçiç i rikthehet tezës së vjetër/ Përkufizimi i kufijve me Kosovën është zgjidhje
12/01 15:16
Top News – Greqi, përplasen bandat shqiptare/ Ekzekutohet babai, djali mbeti i plagosur
11/01 21:44
Top News – Mali i Zi `ndryshon mëndje`/ Hiqet testi i koronavirusit në kufi!
11/01 21:38
Përplasje e armatosur në Athinë, vriten babë e birë! Dyshohet për përleshje mes bandave shqiptare
11/01 18:40
Top News – Situata e koronavirusit / Greqia shtyn masat kufizuese me Shqipërinë
08/01 12:25
Rama takon Dendias, në tryezë ligji i luftës dhe marrëdhëniet mes dy vendeve
08/01 11:57
Hetime për birësimet nga Shqipëria/ Prokuroria e Selanikut hap çështje pas vrasjes së dy motrave
07/01 12:50
Top News – Brenda kësaj jave…/ Serbia vaksinon 11 mijë persona
05/01 15:04
Top News – Deklarata e deputetit Gjerman/ Bllokimi i negociatave, zhgënjim për Ballkanin
05/01 13:43
‘12 miljet në detin Jon’/ Projektligji i parë që miratohet në parlamentin e Greqisë për këtë vit
04/01 15:43
Top News – Greqi, zgjerimi i ujërave detare/ Projektligji i parë që do miratojë parlamenti
04/01 13:33