Top News – Maqedonia e veriut/ 30 viktima, 1160 raste të reja
26/11/2020 23:04

Maqedonia e Veriut ka pësëri një numër të lartë vdekjesh nga covid 19. Ministria e Shëndetësisë e shtetit fqinj informoi se në 24 orët e fundit ka pasur 30 viktima, të moshës nga 38 deri 84 vjeç. Numri më i lartë i tyre është regjistruar në Shkup, përkatësisht 9 dhe qytetin e Manastirit 6. Që nga fillimi i pandemisë numri I viktimave ka arritur në 1630 në Maqedoninë e Veriut. I lartë është edhe numri I rasteve të reja me koronavirus. 1160 raste të reja me covid 19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit, nga gjithsej 2864 teste të bëra. Duke përfshirë shifrat e fundit, numri i përgjithshëm i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka mbërritur në shtetin fqinj ka shkuar në 58 608. Fatmirësisht i lartë është edhe numri i të shëruarve. 1094 persona I janë shtuar listës ku qëndrojnë emrat e atyre që kanë fituar betejën me covidin, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 36 064.

Top News – Itali, u përgjuan në një garazh/ Zbulohen Shqiptarët e trafikut të drogës
18/01 21:36
Top News – Arrestohet kryetari i komunës se Ulqinit/ Në pranga edhe katër zyrtarë të tjerë lokalë
18/01 19:08
Greqi, pas plazhit vjen acari/ Dëbora krijon probleme në rrugë, temperatura – 18 gradë celsius
17/01 12:25
Top News – Ulet numri i infektimeve/ Lehtësohen masat kufizuese me Greqinë
15/01 19:58
Top News – Reagon ashpër Sofja/ Maqedoni, digjet flamuri Bullgar
15/01 19:46
Osmani në Athinë/ Dendias: Zbatimi marrëveshjes së Prespës kusht për të mbështetur integrimin në BE
14/01 20:19
Top News – Virusi tek portat/ Maqedonia raporton raste mutacionesh të koronavirusit
14/01 18:21
Top News – Zgjedhjet në Kosovë/ Nis regjistrimi i votuesve jashtë vendit
13/01 14:08
Top News – Mali i Zi, zbut masat kufizuese/ Situata është përmirësuar ndjeshëm
12/01 22:40
Top News – Vuçiç i rikthehet tezës së vjetër/ Përkufizimi i kufijve me Kosovën është zgjidhje
12/01 15:16
Top News – Greqi, përplasen bandat shqiptare/ Ekzekutohet babai, djali mbeti i plagosur
11/01 21:44
Top News – Mali i Zi `ndryshon mëndje`/ Hiqet testi i koronavirusit në kufi!
11/01 21:38
Përplasje e armatosur në Athinë, vriten babë e birë! Dyshohet për përleshje mes bandave shqiptare
11/01 18:40
Top News – Situata e koronavirusit / Greqia shtyn masat kufizuese me Shqipërinë
08/01 12:25
Rama takon Dendias, në tryezë ligji i luftës dhe marrëdhëniet mes dy vendeve
08/01 11:57
Hetime për birësimet nga Shqipëria/ Prokuroria e Selanikut hap çështje pas vrasjes së dy motrave
07/01 12:50
Top News – Brenda kësaj jave…/ Serbia vaksinon 11 mijë persona
05/01 15:04
Top News – Deklarata e deputetit Gjerman/ Bllokimi i negociatave, zhgënjim për Ballkanin
05/01 13:43
‘12 miljet në detin Jon’/ Projektligji i parë që miratohet në parlamentin e Greqisë për këtë vit
04/01 15:43
Top News – Greqi, zgjerimi i ujërave detare/ Projektligji i parë që do miratojë parlamenti
04/01 13:33