Top News – Maqedoni e veriut/ 561 infektime dhe 22 viktima
28/10/2020 21:59

Ministria e Shëndetësisë në maqedoninë e veriut në 24 orët e fundit ka njoftuar se janë regjistruar 561 të infektuar me koronavirus pas testimit të 1901 mostrave. 22 janë viktimat në 24 orët e shkuara ndërsa 197 pacientë janë shëruar. Nga fillimi i pandemisë në vend, numri i të infektuarve në maqedoninë e veriut ka shkuar në 26954, numri i të shëruarve 18627 dhe ai i viktimave 919. Për momentin, rastet aktive janë 7408. Së fundmi ka rezultuar pozitiv me koronavirus edhe ministri i brendshëm i vendit, Oliver Spasovski dhe pjesëtarët e kabinetit të tij, por edhe anëtarëve të partisë që ishin të pranishëm në kongresin e lsdm-së do ti nënshtrohen testimit. Kryeministri Zoran Zaev tha se në kongres janë respektuar masat mbrojtëse, por megjithatë ai do ti nënshtrohet testimit. Sipas të dhënave të autoriteteve të shëndetit publik në maqedoni, javën e fundit virusi është bërë më vdekjeprurës në vend dhe janë asimptomatikët ata që po e përhapin më shumë atë.

Top News – 14 viktima në Kosovë/ Vjosa Osmani shërohet nga covidi
02/12 17:15
Kosovë, masat mbeten në fuqi/ Shkup, qeveria propozon që gjendja e krizës të shtyhet edhe për 6 muaj
01/12 22:34
Top News – Gjendja e krizës/ Shkupi e zgjat për 6 muaj
01/12 21:14
Top News – Sulmohet Zoran Zaev/ `Shiti interesat kombëtare`
01/12 18:54
Top News – Greqi, digjet fëmija/ Tragjedi në një familje Shqiptare
01/12 17:41
Top News – Greqi, vdes 16-vjeçari/ Banesa u përfshi nga flakët
01/12 16:05
Top News – Negociatat me BE-në/ Ende asnjë datë për Shqipërinë
30/11 16:42
Me pistoletë e kokainë në çantë, arrestohet këngëtari i famshëm Notis Sfakianakis
30/11 12:25
Top News – VV fiton Podujevën/ Lista serbe, Mitrovicën e Veriut
30/11 12:23
Top News – Pendarovski: Pak shanse për çeljen e shpejtë të negociatave me BE
30/11 12:21
Top News – Këngëtari i famshëm grek/ Policia e kapi me armë dhe drogë
30/11 10:44
Top News – Mali i Zi dhe Serbia dëbojnë ambasadorët e njëri-tjetrit
29/11 13:20
Top News – Kaloi pikun e covid/ Stabilizohet gjendja ne Maqedoni
27/11 18:24
Top News – Maqedonia e veriut/ 30 viktima, 1160 raste të reja
26/11 23:04
Top News – Në mes të kuvendit Serb/ Deputeti nxjerr flamurin shqiptar
26/11 19:36
Top News – Varhelyi për tërmetin/ BE mbetet në krah të shqipërisë
26/11 16:21
Top News – 1200 viktima në nëntor/ Greqia shtyn mbylljen e kufijve
26/11 15:17
Top News – Nuk me pyeti njeri!/ Hoti për konsullin në Pragë
26/11 13:13
Mal i Zi ndalon qarkullimin Nga sot asnjë lëvizje nga ora 19.00 deri në 05.00, çdo ditë
25/11 20:05
Top News – Mali i Zi mbyll kufirin/ Kalimi vetëm me testin serologjik
25/11 18:34