Top News – Mali i Zi, zbut masat kufizuese/ Situata është përmirësuar ndjeshëm
12/01/2021 22:40

Mali I zi ka vendosur tw lehtwsojw masat ndaj pandemisw, dhe shkaku wshtw pwrmirwsimi I situatës epidemiologjike nw vend. Ministrja e Shëndetësisë Jelena Borovinic Bojovic u shpreh se shkalla e përdorimit të kapaciteteve spitalore aktualisht është 57 për qind, krahasuar me gjysmën e dytë të dhjetorit kur ka qenë 67 për qind. Ajo shtoi se po zhvillohen bisedime për blerjen e vaksinës me disa prodhues nga BE-ja dhe shprehu besimin që në fund të janarit do të nis edhe procesi i vaksinimit.Instituti i Shëndetit Publik në Mal të Zi njoftoi se gjatw 24 orwve tw fundit ka pasur 519 raste të reja me koronavirus dhe vetwm njw viktimw. Që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, në pranverë të vitit të vitit të kaluar, Mali i Zi ka konfirmuar mbi 53,000 raste me koronavirus. Prej tyre 730 pacientë kanë vdekur. Njw ditw mw parw, shteti fqinj njoftoi se testi i koronavirusit nuk do të jetë më i detyruar për të hyrë atje, as për shtetasit malazezë e as për të huajt.

Top News – Maqedonia e veriut/ Rriten sërish rastet, qeveria nën kritika për vaksinën
04/03 19:28
Pas tërmetit që tronditi Greqinë/ Në zonat më të goditura dhjetëra banorë e kalojnë natën jashtë
04/03 12:25
Grenell sulmon sërish Kurtin: Do t’i dalë kundër Bidenit, ç’ka thënë për Izraelin 
04/03 11:02
Top News – Vuçiç takon Lajçak: Serbia e gatshme për dialog me Kosovën
04/03 00:40
Top News – Maqedoni e Veriut/ Zoran Zaev merr votëbesimin nga kuvendi
03/03 20:07
Top News – Grenell sulmon Albin Kurtin: Është antiamerikan, kundërshton politikat e SHBA
03/03 00:52
Greqia në alarm nga infektimet/ Nga 2359 të infektuar, 1159 janë në Athinë. Mbi 300 në Selanik
02/03 22:34
Top News – Bosnje Hercegovina në vështirësi/ Serbia i dhuron 10 mijë doza vaksine anti covid
02/03 22:10
Top News – Mesazhe të forta nga Lezha/ Kurti, ` bashkim kombëtar çlirohuni nga kriza`
02/03 16:33
Top News – Marrëveshja Kosovë-Serbi/Lajçak, brenda mandatit të qeverisë Kurti2
02/03 12:27
Top News – 2 shqiptarët e kokainës në Greqi/ Arrestohet pas disa muajve hetime e përgjime
01/03 21:32
Top News – Mirosllav Lajçak sot në Kosovë/ Blloku europian më në fund vihet në lëvizje
01/03 11:25
Top News – Turqia i tregon forcën Greqisë/ Nis stërvitjen gjigande detare në Egje
27/02 16:50
Top News – Shqiptari që i shpëtoi atentatit/ Greqi, lëvizte me monopatinë dhe jelek antiplumb
27/02 12:26
Greqi, Ndryshon kodi penal/ Ashpërsohen ligjet për abuzimet seksuale
26/02 10:14
Top News – Politikanët serbë për Listën Serbe/ Është krejtësisht në darën e Vuçiçit
25/02 17:21
Top News – Vuçiç `në prag dëshpërimi`/ Presion për njohjen e Kosovës, SHBA e thotë hapur
23/02 22:10
Top News – Sulmi ndaj djalit të Rashiç/ Zyrtari serb, ishte i organizuar politikisht
23/02 20:26
Top News – Shkupi i përvishet Brukselit/ `BE nuk na ndihmoi me vaksinat`!
23/02 18:38
Top News – Kundër regjistrimit të popullsisë/ Opozita Maqedonase, avantazhon shqiptarët
21/02 15:35