Top News – Luftë në kufirin Iran-Turqi/ Përleshje të armatosura, vriten shtatë militantë
12/05/2021 12:17

Agjencia shtetërore e lajmeve në Iran IRNA raportoi se Forcat e Gardës Revolucionare të Iranit kanë vrarë shtatë militantë si dhe kanë shpërbërë qelizën e tyre në veriperëndim të vendit afër kufirit me Turqinë. Sipas raportimit të kësaj agjencie edhe dy anëtarë të Gardës janë vrarë gjithashtu gjatë shkëmbimit të zjarrit. IRNA tha se "grupi i terroristëve" kishte hyrë në Iran në mënyrë të paligjshme nga Turqia. Sipas raportit, përleshjet u zhvilluan në qytetin Salmas të Iranit. Qyteti ndodhet rreth 650 kilometra në veriperëndim të kryeqytetit, Teheran. Nuk ka pasur konfirmim të pavarur të përleshjes. Në këtë zonë kohë pas kohe janë zhvilluar luftime mes forcave iraniane dhe separatistëve kurdë si dhe militantëve të lidhur me grupin ekstremist të Shtetit Islamik (IS). Në nëntor, persona të armatosur, të paidentifikuar, vranë tre dhe plagosën dy roje kufitare iraniane në provincë.

Top News – Zgjohet nga koma, kërkon të birin/ Italia, gruaja nuk e di që ai vdiq duke e mbrojtur
21/06 21:11
Top News – Festivali makabër në Kinë/ Mijëra qytetarë shohin therjen e qenve
21/06 21:08
Top Channel/ Francezja vret njerkun që e kishte përdhunuar prej 24 vitesh
21/06 20:31
Top Channel/ Qeveria e Suedisë bie me votë mosbesimi
21/06 20:30
Top Channel/ Demonstrata në Barcelonë megjthse Spanja jep faljen për liderët e burgosur separatistë
21/06 20:28
Top Channel/ Pusi misterioz i Ferrit në Jemen, i veshur me histori tmerresh e demonësh
21/06 20:27
Top News – Ekspertë nga Izraeli për hetimin/ Kush ishte detaji që e nxori zbuluar vrasësin
21/06 17:36
Top News – Konjufca, takime në Gjermani/ Schauble-gjermania mbështet fuqishëm kosovën
21/06 17:34
Top News – ‘Shko dhe mos u kthefsh më kurrë’/ Korr sukses peticioni për ta lënë Bezos në hapësirë
21/06 17:33
Top News – Arrestohet spiuni Rus/ Punonte për universitetin, dhe për shërbimin sekret
21/06 17:33
Top Channel/ Shqiptari i mposht të gjithë, shpallet ushtari më i mirë në Kroaci!
21/06 15:28
Top Channel/ Kina nuk zë mend, nis festivali i “mishit të qenit”- theren 5 mijë kafshë në 10 ditë!
21/06 15:11
Top News – A jep impotencë vaksina e Covid…Studimi i fundit thotë se rreziku është tepër i ulët
21/06 14:37
Top News – Itali, i dehuri shqiptar bën kërdinë/ Godet baristen dhe kërcënon klientët e lokalit
21/06 14:30
Top News- Claudette ‘vret’ 12 njerëz në SHBA/Alabama, stuhia tropikale përmbyt dhe shkatërron shtëpi
21/06 14:14
Top Channel/ Sherr për qiratë e banesave, rrëzohet qeveria suedeze!
21/06 13:51
Top Channel/ Itali: shqiptari sulmohet në rrugë me shufra hekuri, përfundon në reanimacion!
21/06 13:14
Top Channel/ Horror në një autostradë të SHBA, përplasen 18 makina vdesin 9 fëmijë!
21/06 12:44
Top Channel/ Francezët ndëshkojnë Macron, partia e presidentit pikiatë në zgjedhjet rajonale!
21/06 12:09
Top News – ‘Defekt teknik’ në uzinë bërthamore/ Impianti i ndërtuar nga rusët, u mbyll për disa ditë
21/06 11:53