Top News – Kufirin mund ta kaloni në këmbë!/ ‘Loja’ greke në pikat e Kapshticës e Kakavijës
20/06/2021 11:26

Drejtoria e Policisë Kufitare greke ka dhënë me tepër detaje në lidhje me hapjen e kufirit, që prej ditës së djeshme 19 qershor 2021. Në njoftim bëhet e ditur se “Aeroporti i Athinës Elefterios Venizelos, pika kufitare e Kakavijës dhe Qaf Bota funksionojnë normalisht për turistët shqiptarë, me kuota përkatëse 1500 dhe 250 persona në ditë”. Një vendim i çuditshëm është fakti se autobusët e linjave shqiptare nuk lejohen, pasi dogana deklaron se nuk ka marrë ende qarkoren për hapjen e kufirit, edhe pse ajo është publikuar që në datën 19 në media.

Top News – Rama, Vuçiç e Zaev nesër në Shkup/ Forumi ekonomik i minishengenit ballkanik
28/07 12:52
Top Channel/ Kthehen 27 të mbijetuarit e aksidentit/ Mbërritën nga Kroacia në mbrëmje në Prishtinë
28/07 11:58
Top News – Raporti i ODHR vlerësoi zgjedhjet/PS-të gatshëm të bashkëpunojmë për rekomandimet
27/07 17:43
Top Channel/ Zjarr masiv në Athinë/ Shkrumbohen shtëpi e makina, zjarrfikëset ‘në luftë’ me flakët
27/07 16:42
Top Channel/ Partia e Vuçiç, denoncimi: “Blen” vota për 100 gramë kafe turke!
27/07 13:24
Top News – Shkaktoi aksidentin në Kroaci/ Shoferi ishte kapur me 20 KG drogë në Shqipëri
26/07 21:04
Top Channel/ Drejtësia nuk harron: Sulmi në parlamentin maqedonas, dënohet me burg ish kryetari!
26/07 18:05
Top News-I hodhi të bijën nga shkëmbi/Babai i 26-vjeçares-Ai duhet të kalbet në burg
26/07 16:18
Top News -5 vite burg atij që mohon Srebrenicën/ Mohimi i gjenocidit do të quhet vepër penale
26/07 14:51
Top Channel/ “Pasagjerëve iu shtypën duart”, ekspertët për autobusin: Dy shoferë nuk mjaftojnë!
26/07 13:05
Top News – Aksidenti, Kurti shkon në Kroaci/ ’Ditë shumë e rëndë, me dhimbje e pikëllim’
26/07 11:56
Top News-Aksidenti tragjik në Kroaci/E hëna shpallet ditë zie kombëtare në Kosovë
25/07 20:01
Top News – Kryeministri Kurti në Kroaci/ Viziton të lënduarit në aksidentin tragjik
25/07 17:24
Top Channel/ Aksidenti tragjik me 10 viktima në Kroaci, pamjet nga vendngjarja
25/07 14:50
Top News – Çantat e drogës e thika në shpinë/Greqi, vihen në pranga dy shqiptarë
25/07 14:00
Top Channel/ Deputetja shqiptare në Kroaci: Dyshohet se shoferi i autobusit ishte në gjumë
25/07 13:50
Top Channel/ Ambasadori i Kosovës në spitalin kroat, jep detaje për TCH: 10 viktima, 8 janë rëndë
25/07 12:34
Top Channel/ Aksidenti tragjik në Kroaci: Shoferi dhe nëntë pasagjerë kosovarë kanë vdekur
25/07 12:22
Top News-Aksident tragjik në Kroaci/ Përplaset autobusi nga Kosova, 10 viktima
25/07 11:57
Top News – Temperaturë, dhimbje koke e të vjella/ Viroza e re në qarkullim, kalo-nuk është delta
24/07 14:40