Top News – Kufiri shqiptaro-grek i trafikantëve/Si veprojnë bandat e kontrabandës së kanabisit?
30/07/2021 12:21

Rrugët e fshatrave kufitarë grek po shndërrohen në udhëkalimin e kontrabandës së kanabisit dhe drogërave të tjera drejt Evropës Perëndimore. Droga e kultivuar në Shqipëri, dërgohet drejt vendit fqinj Greqisë përmes fshatrave kufijtarë, e më pas përmes porteve të Greqisë trafikohet drejt vendeve të Evropës Perëndimore. Shefi i sektroit kundër drogës në qytetin grek të Janinës, Karalambakis ka nënvizuar se zona kufitare shqiptaro-greke është ndër rajonet më problematikë dhe të vështirë në menaxhimin e situatës së trafikimit.

Top News – ‘Ishte një nder i madh’ / Kosnett vlerëson shërbimin në Kosovë
17/09 13:30
Top News – Dita e ‘Unitetit Serb’ / Festa e re nxit shqetësime në gjithë Ballkanin
16/09 12:48
Top News – Erdhën pak ditë më parë / Fillon largimi i afganëve nga Kosova
16/09 12:39
Top News – Ndihma për vendet e Ballkanit / BE e kushtëzon me sundimin e ligjit
16/09 12:15
Top News-Me 29 kg kanabis në çantë/ Arrestohen 3 shqiptarë në Greqi
15/09 22:03
Top News – BE njeh certifikatën e vaksinimit të Shqipërisë/ Të vaksinuarit të lëvizin lirshëm
15/09 20:19
Top News – Alarm për një valë të re në Greqi/ Ekspertët- mund të infektohen 50,000 nxënës
15/09 20:19
Top News – Më shumë investimet në Ballkan / Von Der Leyen: Investime në të ardhmen e BE-së
15/09 12:56
Top News – 30 viktima në Maqedoninë e Veriut/Vijojnë të jenë të larta shifrat nga Covid 19
14/09 23:04
Top News – Kurti i thotë ‘jo’ Merkelit dhe Ramës/Nuk do t’i bashkohemi ‘Ballkanit të Hapur’
14/09 20:45
Top Channel/Greqia do ndalë refugjatët,kryeministri grek:Do të shkatërroj rrjetet e kontrabandistëve
13/09 15:34
Top News-Angela Merkel dhe trashëgimia në Ballkan/A do vazhdojë procesi i Berlinit pas ikjes së saj?
13/09 14:55
Top News – Rusia ‘fushatë’ kundër Kosovës / Ekspertët: Ka ashpërsuar angazhimin kundër shtetësisë
13/09 12:11
Top News – Masa të reja në Kosovë / Shtyhet shkolla, kufizohen eventet e funeralet…
13/09 11:55
Top News – Plani ambicioz ekonomik i Greqisë / Ulje taksash dhe 600 euro për të rinjtë që punojnë
12/09 15:40
Top Channel/ Greqia ul taksat. Kryeministri shpall masat ekonomike lehtësuese
12/09 11:50
Top News – Abdixhiku-Zgjedhjet nuk shtyhen / ‘IKSHKP po kthehet në instrument të pushtetit’
11/09 19:49
Top News – Shpërthimi në spitalin e Tetovës/ Dyshime për sigurinë e objekteve të tjera
11/09 19:49
Top News – Marshim solidariteti në Tetovë/ Nderohen viktimat që humbën jetën në spital
11/09 16:18
Top News – Greqia ‘ndëshkon’ të pavaksinuarit / Tamponë për të shkuar në punë, shkolla e restorante
11/09 13:31