Top News/ Kualifikueset e Euro 2025. Kombëtarja e Kosovës Femra përgatitet për Uellsin
08/04/2024 15:13

Kombëtarja e Kosovës në futbollin e femrave ka nisur grumbullimin për ndeshjen me Uellsin e vlefshme për kualifikueset e Euro 2025. Dardanet vijnë në këtë përballje pas humbjes së pësuar me Ukrainën por trajnerja Anel Andersen është shprehur se skuadra ka bërë disa hapa para. ‘ Është një sfidë e re për të gjithë ne dhe nuk po bëjmë vetëm një hap para, por po i bëjmë tre hapa para. Jemi shumë të lumtur që jemi këtu, duke mësuar shumë si ekip dhe federatë, dhe sigurisht që për lojtarët kjo është arritje në një nivel tjetër në futboll, pra ne jemi të lumtur që jemi këtu’ Andersen shtoi se është e vetëdijshme që niveli i Ligës B është shumë i lartë dhe se të gjitha ndeshjet do të jenë shumë të vështira

Top News/ ‘Kjo verë, momenti ynë’. Armando Broja rrëfehet në prag të Euro 2024
30/05 14:54
Top Channel/ Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi njofton tërheqjen nga kombëtarja
28/05 17:29
Top News/ Nuk u grumbullua nga Sylvinho. Sokol Cikalleshi deklaron tërheqjen nga Kombëtarja
28/05 16:23
Top Channel/ Shpërthen menaxheri i Uzunit: Padrejtësi, nuk e meritonte të lihej jashtë Euro2024
28/05 14:34
Top News/ Giro d’Italia e vitit 2026. Do të ketë etapë hapëse në Shqipëri!
28/05 11:43
Top Channel/ Sylvinho shpall 26 lojtarët! Emrat e kombëtares për ndeshjet e finales së europianit
27/05 19:53
Top News/ Lista paraprake e Kombëtares. Sylvinho lë jashtë Cikalleshin, Uzunin e Baren
27/05 18:03
Top Channel/ Sot shpallet lista e Europianit/ Sylvinho do të zbulojë 26 emrat e Gjermani 2024
27/05 12:44
Top News/ Luiza Gega shkëlqen sërish. Shpallet kampione e Ballkanit në garën e 5000 m
27/05 11:02
Top Channel/ Partizani-Egnatia, beteja e titullit! Luhet në “Air Albania” ndeshja më e rëndësishme
26/05 20:05
Top Channel/ Festa shqiptare në Malin e Zi/Skuadra e Deçiçit fitoi për herë të parë titullin kampion
26/05 20:03
Top Channel/ Kampionët shqiptarë të Malit të Zi! Tuzit merr trofeun e më të mirëve në kampionat
25/05 19:55
Top News/ Në kuadër të ‘Euro 2025’. Kombëtarja e Femrave, Grima grumbullon 20 lojtare
25/05 15:19
Top Channel/ Broja: Do e kalojmë grupin! Sulmuesi i kombëtares shqiptare optimist për Europianin
25/05 15:16
Top Channel/ Partizani me sytë nga finalja/ Kërkon të mbrojnë titullin kampion përballë Egnatias
24/05 12:37
Top Channel/ Turneu i atletikës/ Shkodër, garojnë 500 sportistë veteranë nga 35 deri në 87 vjeç
23/05 15:33
Top Channel/ Egnatia në pritje të “final four”, rrugëtimi i ekipit finalizohet të dielën
23/05 12:47
Top Channel/ Shqipëria, tre mundës në Paris 2024/ Dy sportistë me origjinë çeçene dhe një rus
22/05 15:33
Top Channel/ Silvinjo merr pasaportë në Lushnjë/ Trajneri i Kombëtares: I lumtur që më besuat
21/05 19:57
Top News/ Trajneri Sylvinho në Lushnje. Bëhe, aplikon dhe për pasaportë
21/05 18:10