Top News – Koronavirusi/ Britania e Madhe mbyll baret e restorantet në 22:00
22/09/2020 12:17

Të gjitha pabet, baret dhe restorantet, si edhe ambientet e tejra pritëse në Angli, duhet të mbyllen në orën 22 të mbrëmjes duke filluar nga e enjtja, për të ndalur përhapjen e koronavirusit. Sektori po ashtu do të detyrohet me ligj të ofrojë vetëm shërbim në tavolinë. Masat do të prezantohen nga kryeministri në parlament para se ai t’i drejtohet kombit në një fjalim që do të transmetohet live, në mbrëmje. Kjo vjen ndërsa niveli i alarmit nga Covid-19 në Britaninë e Madhe është ngritur në 4, çka do të thotë se transmetimi është i lartë ose po rritet ndjeshëm. Boris Johnson po ashtu pritet të nënvizojë nevojën që njerëzit të ndjekin udhëzimet për distancimin social, të mbajnë maska mbrojtëse dhe të lajnë duart rregullisht. Sipas raporteve të mediave, ai do t’u kërkojë njerëzve të punojnë nga shtëpia kur kjo nuk ka pasoja negative te bizneset.

Top News – Ambulanca elektrike/ Më e shpejtë se një helikopter
02/12 22:56
Top News – Kriza e koronavirusit/ Daimler, 1000 euro bonus punonjësve
02/12 22:55
Top News – Krijohet pajisja e rrallë/ Ndalon përplasjen e asteroidëve
02/12 21:46
Top News – `Ne s`jemi anglezë`/ Berlini nuk nxiton me vaksinën
02/12 21:45
Top News – Gjermania për negociatat/ BE dha fjalën, tani ta mbaje!
02/12 21:37
Top News – Terrori në Gjermani/ Agresori, një i sëmurë psiqik
02/12 21:36
Top News – A do të hetohet Trump/ Shtëpia e bardhë, skemë korrupsioni
02/12 19:42
Top News – Del opinioni i Venecias/ Në zgjedhje, me kodin aktual!
02/12 18:46
Top News – Fotoja që preku botën/ Mjeku përqafon pacientin me covid
02/12 18:19
Top News – Frika mposht gëzimin/ Covidi mbyll qytetin biblik!
02/12 17:47
Top News – Sonda Kineze/ Merr kampione në sipërfaqen e hënës
02/12 16:05
Top News – Vendimi i italisë/ Vaksina falas për të gjithë
02/12 15:37
Top News – Kisha në Beograd/ Punimet përfundojnë pas 86 vitesh
02/12 15:26
Top News – Izolimet nga covidi/ Rritet abuzimi online me fëmijët
02/12 15:25
Top News – Apokalips bore/ Në qytetin me verior të Rusise
02/12 15:24
Top News – Qendra Evropiane/ Shumë vende arritën pikun
02/12 14:21
Top News – Aksidenti në Gjermani/ Mes viktimave, foshnja 9 javëshe
02/12 12:55
Top News – Monoliti misterioz/ Utah, nuk u rrëmbye nga alienët
02/12 12:49
Top News – Rusia vendos raketa në ishujt e pretenduar nga Japonia
02/12 12:45
Top News – Jo ceremoni virtuale/ OSCAR 2021, ‘jo’ në streaming
02/12 12:44