Top News – Këshilli, ikin PD-LSI/ Ngërçi, koalicionet e listat 100%
18/09/2020 14:59

Mbledhja e Këshillit Politik ka dështuar që në fillim e saj. Dy përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare, Oerd Bylykbashi e Petrit Vasili janë larguar nga takimi, duke deklaruar se PS nuk po zbaton marrëveshjen e 14 janarit. Pasi doli nga mbledhja, Oerd Bylykbashi i shoqëruar nga përfaqësuesi i LSI-së, Petrit Vasili, tha se nuk është PD që po bojkoton Këshillin, si dhe vuri edhe “pikat e kuqe” që nuk preken. Ndërsa, Petrit Vasili u shpreh se se Opozita po ruan marrëveshjen e 14 janarit dhe 5 qershorit nga PS. “Nëse nuk ka konsensus i drejtohemi OSBE/ODIHR. Koalicionet siç janë dhe lista 100% realisht të hapura. Këtu s’jemi në parlament që të vendosin ata!”,-tha Bylykbashi. “Kërkesa parimore e opozitës së bashkuar ndërton dialog dhe konsensus. Sot jemi para faktit që PS të mos bojktojë në mënyrë të njënashme dhe të shkatërrojë konsesusin e 14 janarit dhe 5 qershorit. Ky është një shans i madh për PS, jo për opozitën e bashkuar që s’ja ndal njeri mundësitë. Opozita në këtë këshill, sikundër edhe me 5-qershorin, sërish po bën të pamundurën për të ruajtur Këshillin nga bojkoti i PS, dhe imponimi i PS”,-tha Vasili.

“Këlysh Blloku”/ Rama i kundërpërgjigjet Metës: President lolo, i ka lëshuar pëllumbat
31/10 15:40
Top News – Letër avokates së shtetit/ Meta për çeshtjet e arbitrazhit
31/10 14:38
Top News – Përzgjedhja e kandidateve/ Kukës-jo me komisione false si PD
31/10 14:35
Top News – Veliaj-demokratëve/ ‘Larghuni nga Basha, punon për vete’
31/10 14:32
Covid ndan Bashën me Kryemadhin/ Kryetarja e LSI: Nuk ekziston. Kryetari i PD shfaqet me maskë
30/10 15:34
Nis ndërtimi i një lagjeje në Tiranë/ Rama dhe Veliaj inspektojnë punimet
30/10 15:26
Top News – Ndryshimet kushtetuese/ Meta-të bëhen vetëm me referendum
30/10 14:11
Meta flet për referendum: Shqiptarët do marrin pjesë e do votojnë për Shqipërinë në Evropë!
30/10 12:21
Top News – PD: Rrezimi i dekretit/ Rama refuzoi thirrjet e Brukselit
29/10 20:00
Top News – Basha akuza të forta/ Çdo vdekje nga covid vepër e Ramës
29/10 18:42
“Rama po bllokon negociatat” / Basha: E pret ndëshkimi dhe humbja më shembullore
29/10 16:12
Rama: Meta flet për 5 qershorin si për 29 Nëntorin. Ka harruar se është Presidenti
29/10 16:01
PD e Fierit do Bacin deputet/ Letër Bashës për përjashtimin e kryetarit nga komisioni “Ruli”
29/10 15:39
“Sami Frashëri”/ PD: Veliaj gënjen. Kryetari i Bashkisë në hapjen e themeleve të shkollës së re
29/10 15:31
Top News – Kodi zgjedhor/ Kuvendi rrëzon dekretin e Metës
29/10 15:07
Top News – Veliaj, përgjigje për Kryemadhin/ Gjimnazi ‘Sami Frashëri’
29/10 14:08
Top News – ‘Të mos përzgjedhim pacientët’! Deklarata e Manastirliut
29/10 12:55
Top News – Lleshaj dhe Murrizi për policinë/ Sherr në parlament
29/10 12:30
Top News – Procesi i rindërtimit/ Ahmetaj-janë alokuar 32 mld lekë
29/10 12:26
Top News – Gjuzi-nuk ka covid, por vetëm grip/ Deputeti kundër rrymës
29/10 12:05