Top News – Katër të plagosur në një sulm pranë ish-zyrës së Charlie Hebdo-së
25/09/2020 15:57

Policia në Paris tha se katër persona janë plagosur në një sulm me thikë, pranë ish-zyrës së revistës satirike, Charlie Hebdo. Kjo e fundit ka qenë skenë e një sulmi terrorist, në vitin 2015, ku kanë mbetur të vrarë 12 njerëz. Dy nga të plagosurit të premten janë në gjendje kritike, tha policia, për të shtuar se një i dyshuar është arrestuar. Autoritetet fillimisht besuan se dy sulmues kanë qenë të përfshirë, por tani thonë se bëhet fjalë për një person, i cili është arrestuar pranë Sheshit Bastille, në lindje të Parisit. Një polic, i cili foli në kushte anonimiteti, tha se oficerët e kanë rrethuar zonën, përfshirë edhe atë përreth ish-zyrës së Charlie Hebdo-së. Sipas policië, një paketë e dyshuar është vënë re aty pranë, por nuk janë gjetur eksplozivë.

Top News – Aktori me famë botërore/ Nzjerr parfum ‘kundër urisë’
23/10 22:34
Top News – Shtetrrethim në Francë/ Izolohen 46 milionë persona
23/10 22:29
Top News – `Kujdes në Stamboll`! Ambasada e SHBA-së në Turqi
23/10 22:28
Top News – Vendi i tretë Arab/ Sudani `pajtohet` me Izraelin
23/10 22:26
Përballja Trump-Biden/ Debati i dytë dhe i fundit para zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit
23/10 20:05
Top News – Fotografia e vitit/ Jeta e egër, fiton tigri siberian
23/10 19:03
Top News – SHBA, debati final/ Ekspertët: Fitoi Trump!
23/10 18:41
Top News – Theu rregullat anti-covid/ Kërkohet dorëheqja e ministrit Çek
23/10 17:47
Top News – Ashpërsimi i abortit/ Shpërthejnë protestat në Poloni
23/10 17:46
Top News – Misteri i zhdukjes/ Ku është gruaja e Kim Jong Un!
23/10 17:44
Top News – Dy botë të ndryshme… Trump dhe Kallstadt, fshati i tij i origjinës!
23/10 15:21
Top News – Smartfonët e rinj/ Huawei prezanton Mate 40
23/10 14:40
Top News – Të godasësh në shenjë! Holandezi imagjinon fjalëkalimin dhe hyn në llogarinë e Trump-it
23/10 14:38
Top News – Vendi që refuzoi izolimin/ Rriten infektimet, por Suedia nuk ndryshon strategji
23/10 14:31
Top News – SHBA: Hakerët rusë shënjestruan shtetet dhe qeveritë lokale
23/10 14:06
Top News – Studimi/ E ftohura mund t’ju mbrojë nga Covid-19
23/10 12:44
Top News – Trump dhe Biden, debati i fundit para zgjedhjeve!
23/10 12:42
Top News – Evropa në krizë! Vala e dytë “bën kërdinë”
23/10 12:41
Top News – Do ndërtohet në Gjermani/ Qendra hapësinore e NATO-s
23/10 12:41
Top News – Bild: Gjermania përgatitet të nisë vaksinimin për koronavirus para fundit të vitit
23/10 12:38