Top News – Kaos dhe borë në Ballkan/ Stuhitë alarmojnë Malin e Zi, Serbinë dhe Greqinë
05/02/2023 15:49

Erërat e forta dhe stuhitë e bores kanë shkaktuar kaos në të gjithë Ballkanin, duke cuar në bllokimin e rrugëve dhe mbylljen e shkollave. Më shumë se 25,000 familje në Serbi kanë mbetur pa energji, ndërsa pemët e rrëzuara bllokua vendkalimin kufitar me Kroacinë dhe Malin e Zi. Në Kroaci, një alarm i kuq është shpallur për të gjitha rajonet përgjatë bregdetit të Adriatikut për shkak të erërave veriore që vlerësohen të arrijnë 130 km në orë. Autoritetet në qytetin bregdetar të Budvës të Malit të Zi paralajmëruan qytetarët që të qëndrojnë brenda pasi era e fortë shkatërroi një çati shkolle, rrëzoi pemë dhe shtylla si dge fundosi një varkë. Të gjitha rrugër në Serbinë malore juglindore u mbyllën për shkak të reshjeve të dëborës që arrinin dy metra, raportojnë mediat lokale.

Top News – ‘Çfarë prisni, të futem me tanke në Veri’/ Vuçiç përplaset me gazetarët serbë për targat
01/04 15:55
Top News – Vuçiç po i vë sërish ‘zjarrin’ Veriut/ Digjen makinat e serbëve që ndryshuan targat
01/04 13:43
Top News – Falenderon Serbinë për përkrahjen e Kievit!/ SHBA i habit të gjithë me komentin
01/04 12:12
Top News – BE i kujton Serbisë paktin për targat!/ ‘Të ndalojnë provokimet në Veri të Kosovës’
31/03 23:18
Top Channel/ Kryeministri i Maqedonisë nga Beogradi: Open Balkan i “frytshëm”, Serbia fton Kosovën
31/03 23:17
Top News – A janë Rama dhe Kurti ‘rivalë’!/ Kryeministri i Kosovës flet për hendekun mes tyre
31/03 13:43
Top News – ‘Serbia, pushtim politik në Ballkan’/ Gjukanoviç- Plani i Vuçiç, njësoj si Rusia
31/03 13:34
Top News – Kurti- Nuk e lë Vuçiç të shkelë në Kosovë/ Nxehet Beogradi- Nuk kemi nevojë për leje!
31/03 12:45
Top News – Koha për t’i dhënë dikujt tjetër një shans! Malazezët reflektojnë para zgjedhjeve
31/03 11:31
Top News – Serbia, ‘show’ me ndihmat për Ukrainën / ‘Jo’ sanksione Moskës, pajisje elektrike Kievit
30/03 16:51
Top News- Diplomati në klub striptizmi/ Denoncimi, shefi i kabinetit të Gërvallës në Tajlandë
29/03 17:45
Top News – Serbia dërgon ndihma në Ukrainë!/ Pasi mbrojti Rusinë për pushtimin e vendit
29/03 17:33
Top News – Arratisjet spektakolare të UFO-s/ Shqiptari që u kthye në tmerr për policinë italiane
29/03 16:12
Top News- Zbatimi i marrëveshjeve me Serbinë / Kurti kërkon të niset me gjetjen e të zhdukurve
29/03 15:13
Top News – 10 mijë euro për viktimat/ Ndihma financiare pas aksidentit të trenave në Greqi
29/03 12:19
Top News – Rikthehet ‘shkëmbimi i territoreve’ / Ambasadori në Serbi: Nuk është në axhendën e SHBA
29/03 11:43
Top News – Mitsotakis ndan mendjen për zgjedhjet parlamentare, grekët në votime më 21 maj
28/03 21:40
Top News – BE refuzon Abazoviç / Oferta për dialogun Kurti-Vuçiç
28/03 20:53
Top News – Do “lanin në gjak” Athinën, parandalohet akti terrorist në Greqi
28/03 19:10
Top News – Kosova dënon me burg politikanin serb/ Pasi mohoi masakrën e Reçakut, reagon Beogradi
28/03 18:24