Top News – I shpëtoi atentatit në sy të fëmijëve/ Arrestohet për armëmbajtje pa leje Edison Begaj
14/06/2021 23:56

Edison Begaj, i cili i shpëtoi atentatit me katër plumba para disa javësh, ka rënë në prangat e policisë gjatë mbrëmjes së të hënës. Forcat Renea dhe policia e Vlorës zbarkuan në Lungomare pasi ishin në kërkim të personave të shpallur në kërkim për armëmbajtje pa leje. Gjatë operacionit, u arrestua Edison Begaj, i cili po lëvizte me armë zjarri pa leje. Ndërkohë, u shoqëruan për në komisariat edhe 10 persona të tjerë. Mbrëmjen e 29 majit, Begaj i shpëtoi atentatit me 4 plumba në sy të dy fëmijëve nga një person i veshur si polic. Në pamjet e siguruara nga Top Channel duket Edisoni që ka qenë duke hapur portën e banesës së tij dhe në makinë ndodheshin edhe dy fëmijët. Ai ka dalë nga makina dhe kur është kthyer, një person ende i paidentifikuar i maskuar dhe I veshur si polic ka ardhur nga rruga kryesore duke iu drejtuar makinës. Në një distancë shumë të afërt, ai e qëlloi me armë fillimisht në bark, Begaj filloi të sprapset dhe disa nga plumbat e kapën në pjesën e këmbëve. Ai u shtri përtokë, ndërsa fëmijët u frikësuan nga të shtënat. Më pas, Begaj u dërgua me urgjencë në spital për të marrë trajtim mjekësor. Edison Begaj rezulton se ka qenë subjket i OFL në maj të 2020-ës që kërkonte burimin e pasurisë së tij, pasi Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda Tiranë e kishte dënuar me 7 vite e 6 muaj burgim, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e municioneve luftarake”. Në shkurt të 2008-ës, policia e Vlorës vuri në pranga shtatë persona, mes tyre edhe Begajn, duke i dhënë fund veprimtarisë 10-vjeçare kriminale të një bande e cila trafikonte drejt Italisë drogë dhe armë. Gjatë operaciobnit në atë kohë u sekuestruan 284 kilogramë hashash të ndara në tetë pako të mëdha, në një furgon fshatin Ndërmenas të Fierit, ku u gjetën dhe disa armë zjarri.

Top News – Katastrofë nga zjarri në periferinë e Athinës/Shkumbohen shtëpi, tymi mbulon kryeqytetin
03/08 23:07
Top News – Shpërthim i fuqishëm në Kabul/ Të paktën 6 të plagosur pranë ndërtesave qeveritare
03/08 23:04
Top News-Shkaktuan zjarre të qëllimshme/ Policia e Vlorës prangos 3 persona
03/08 23:01
Top News – Helikopterë për shuarjen e zjarrit/Fshati Asim Zeneli i rrethuar nga zjarri natën
03/08 22:49
Top Channel/ Elbasan, zjarri përfshin pyllin e Labinot Malit, ndërhyrje vetëm me mjete rrethanore
03/08 22:47
Top News – Një viktimë nga zjarret/ Basha-shkak, masat gjysmake të qeverisë
03/08 22:18
Top Channel/ Zjarret rrezikojnë 3 fshatra në Lunxhëri/ Helikopterët vijojnë hedhjen e ujit nga ajri
03/08 22:12
Top News – Sekuestrohen 14.3 kg kokainë në Muriqan/Ishte fshehur në makinë, arrestohet drejtuesi
03/08 22:10
Top Channel/ 100 ditët e qeverisë “Kurti”, opozita kërkon nisjen e vaksinimit masiv para shtatorit
03/08 21:43
Top News – Zjarr në majën e Cukalit/dëmtohen dhjetëra hektarë pyje në Vaun e Dejës
03/08 21:28
Top News -Si t’i bëjmë ‘palestër’ trurit tonë…/Aktivitetet që rigjenerojnë organin tonë më jetësor
03/08 21:17
Top Channel/ Nuk ka natë për Athinën! Zjarret ndezin qiellin
03/08 21:16
Top News- Pikë e re kufitare Shqipëri – Mali i zi/ Rama-kështu rrëzuam një tjetër mur mes dy vendeve
03/08 21:13
Top Channel/ Flakët nga Karaburuni i drejtohen parkut të Llogorasë
03/08 21:11
Top News-Flakët ‘pushtojnë’ Shqipërinë/ Presidenti Meta-Urgjente ndërhyrja nga ajri!
03/08 21:05
Top Channel/ Zjarre pranë Athinës, tymi toksik po drejtohet për në kryeqytet: Të mos hapen dritaret!
03/08 20:50
Top Channel/64-vjeçari vdiq duke shuar flakët,gruaja niset drejt Tiranës,ka probleme me frymëmarrjen
03/08 20:49
Top News – Luftë me zjarrin në athinë/Flakët rrethojnë mjetin e emergjencës, shpëton në fije
03/08 20:31
Top News – Zjarri shkatërron fshatin Asim Zeneli/ Vatrat u aktivizuan pas largimit të zjarrfikësve
03/08 20:28
Top Channel/ Ndihmë për problemet kardiake, 55 mijë telefonata te Urgjenca Kombëtare
03/08 20:27