Top News – Hyn për të vjedhur por e zë gjumi!/ Grabitësi dehet me pijet alkoolike në banesë
27/01/2023 17:57

Një hajdut ka pushtuar titujt e mediiave botërore bë Malajzi, pasi hyri në një apartament për të grabitur, por u deh dhe e zuri gjumi, Grabitësi është "të hutuar" nga pijet alolike që gjendeshin në shtëpi. Pasi ka pirë për dy orë rresht nga pijet alkoolike në banesë, të riun duket se ka këputur gjumi. Të nesërmen në mëngjes ai ishte ende i shtrirë në kuzhinë së bashku me bizhuteritë dhe paratë që kishte grabitur. Ngjarja ka ndodhur në një shtëpi në kryeqytetin e Kuala Lampur lagjen Taman Tanjung. Me vete, ai kishte edhe një çantë me dy thika, një kaçavidë, një tabletë dhe dy shishe të tjera pije alkoolike ende të paprekura. Pronari i shtëpisë ka lajmëruar menjëherë policinë për të denoncuar ngjarjen. Oficerët mbërritën dhe arrestuan grabitësin, të cilit ndërkohë po i dilte gjumi, Pronari i shtëpisë, i cili u zgjua rreth orës 6:30, tha se ishte i frikësuar kur e gjeti autorin të shtrirë brenda shtëpisë. Ai akuzohej për 15 krime të mëparshme, të gjitha lidhur me drogën.

Top News – Plagoset me thikë 19-vjeçari në Tiranë, arrestohet autori I ngjarjes
29/03 22:46
Top Channel/ Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset rëndë një person
29/03 22:35
Top News – Rama tregon hapat para të Shqipërisë, për përmirësimin e jetës demokratike
29/03 22:26
Top News – “Analfabetizmi politik, më i keq se ai real”, Rama i përgjigjet opozitës për pagat
29/03 22:22
Top Channel/ Dy të vrarë në Kavajë. Sherri banal përfundon në vrasje me armë dhe thikë
29/03 22:17
Top Channel/ Konflikti përfundoi me vdekjen e dy personave, pamje nga vendi i ngjarjes
29/03 22:05
Top Channel/ “Konflikti nuk ishte mbyllur”/ Vranë njëri-tjetrin pas debatit, fqinjët: Dëgjova të shtëna
29/03 21:50
Top Channel/ Vetëvrasje në Elbasan, 33-vjeçari vuante nga probleme të shëndetit mendor
29/03 21:11
Top Channel/ Rama në samitin e Demokracisë: Është bërë shumë punë, por duhet edhe më shumë
29/03 21:11
Top News – Blendi Fevziu për sulmin ndaj Top Channel: Akt i rëndë, ngjarja të mos mbetet enigmë
29/03 20:57
Top News – Vriten dy persona në Kavajë, u konfliktuan me njëri-tjetrin
29/03 20:50
Top Channel/ Të shtëna me armë zjarri në një lokal në Kavajë, humbin jetën dy persona
29/03 19:41
Top Channel/ “Rritni pagat në ndërtim”/ Rama: Çmimet janë rritur, 32% e punëtorëve me pagë minimale
29/03 19:39
Top Channel/ Autobusët e shpejtë në Tiranë/ Veliaj prezanton projektin, në tre akse kryesore
29/03 19:21
Top News – Përnaska kandidon për Tiranën / Ish-deputetja garon nën siglën e PDIU-së
29/03 18:44
Top News – Shqiptarët po braktisin nga Greqinë!/ Nga Athina, në Londër, Berlin e Amsterdam
29/03 17:36
Top News – ‘Punë ka, por po ikin punonjësit’ – Rama për frenimin e emigracionit
29/03 17:28
Top News – Rama ‘dush të ftohtë’ biznesit-Jo më paga në të zezë, po grabisni pensionin
29/03 17:25
Top News – Rama ‘ndëshkon’ ndërtuesit – I përjashton nga tenderat, për pagat minimale
29/03 17:25
Top News-Universiteti Epoka sjell në Ballkanin Perëndimor gjashtë organizata globale të inxhinierisë
29/03 17:19