Top News – Hetimi për vrasjen e 20-vjeçares/ Greqi, një prej autorëve dyshohet të jetë shqiptar
18/05/2021 19:49

Vrasja e 20-vjeçares Caroline Crouch në Glyka në lagjen Glika Nera të Athinës, në prani të foshnjes së saj vijon të jetë në qendër të raportimeve në mediat greke. Policia greke prej ditësh, po punon në mënyrë intensive për zbardhjen e plotë të ngjarjes, por ende nuk ka arritur të identifikojë asnjë prej autorëve të dyshuar të vrasjes së rëndë. Gjatë dëshmisë së dhënë në polici bashkëshorti i Carolinës, piloti 32 vjecar që i mbijetoi sulmit të autorëve, ka bërë një përshkrim të grabitësve të cilët çuan drejt vrasjes së pamëshirshme të partneres së tij. “Dy ishin relativisht të gjatë, afërsisht nga 1.80, të dobët, por të palestruar. Ndërsa i treti ishte më i shkurtër, rreth 1.70 dhe ai dukej të ishte kreu i grupit” ka deklaruar para grupit hetimor Charalambos Anagnostopoulos. Sipas medias greke “Espresso”, autori i krimit i cili ishte më i shkurtër se të tjerët dyshohet se është një shqiptar, i cili është shpallur në kërkim për një sërë krimesh të tjera dhe si i përfshirë në organizatë kriminale, vrasje në tentativë, grabitje. Nga raportimet e policisë greke, bëhet me dije se 3 grabitësit ishin pjesë e një bande kriminale shqiptaro-greke. Pak ditë më parë, forcat policore të Greqisë arrestuan një tjetër shtetas me origjinë nga Gjergjia, pasi u kap me një pasaportë të falsifikuar. Fillimisht u dyshua se ai ishte një nga autorët e vrasjes së 20 vjecares britaniko-filipinase, por më pas hetuesit e cështjes pohuan se këto dyshime u zbehen. Vrasja e nënës së re 20 vjeçare ndodhi javën e kaluar, gjatë kohës kur 3 grabitësit që hynë në banesën e saj e mbytën e atë pranë foshnjës dhe bashkëshortit të saj.

Top Channel/ Akuza për grekun që vrau gruan/ Me pranga në duar para hetuesve pranon krimin
18/06 19:29
Top Channel/ Greqia lejon shqiptarët për turizëm. Pas datës 28, do ketë një vendim të ri
18/06 15:06
Top Channel/ Vrasja e Caroline, mediat greke permendën shqiptarët- ngrihet Komuniteti i emigrantëve!
18/06 14:40
Top Channel/ “Lotë krokodili”, fotot që postonte i shoqi i 20 vjecares katër ditë pas vrasjes!
18/06 14:38
Top News – Mohoi genocidin e Srebrenicës/ Shkarkohet ministri i drejtësisë së Malit të Zi
18/06 13:56
Top Channel/ Mohoi genocidin e Srebrenicës, shkarkohet ministri malazez
18/06 13:31
Top News – Ora elektronike zbuloi vrasjen makabër/ Gënjeshtra e bardhë me shqiptarët e hetuesve
18/06 12:03
Top News – Të gjitha provat kundër pilotit/ Greqi, bashkëshorti i 20 vjeçares pranon vrasjen
17/06 21:41
Top News – Pengmarrja e çmendur e shqiptarit/ Kërkoi 1.8 milionë euro për të liruar greken
17/06 16:13
Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në sytë e foshnjes, policia greke arreston bashkëshortin!!!
17/06 15:04
Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në Greqi, mediat “identifikojnë” tre shqiptarë!
17/06 14:40
Top News – Greqi, viktimën e dogjën të gjallë/ Nuk dihen motivet, dyshimet për larje hesapesh
16/06 11:47
Top News – Informacionet me kodin ‘top sekret’/ Çfarë provash fsheh NATO dhe BE në shqipëri
16/06 11:28
Top Channel/ Erdogan takon Mitsotakis/ Bisedë miqësore, “tensioni” i 2020 nuk mund të përsëritet”
15/06 19:53
Top Channel/ Përplasje të forta në Bruksel, Kurti e Vucic nuk pajtohen për asgjë!
15/06 14:55
Top News – Kurti dhe Vuçiç në Bruksel/ Një takim me shumë të panjohura…
15/06 12:41
Top News – 9 vjet burg, masakroi një polic/ Greqi, dëshmia e pabesueshme e shqiptarit
15/06 12:36
Top Channel/ Fermeri shqiptar shfytyron policin grek, e masakroi me shufër hekuri!
15/06 11:40
Top Channel/ ”Kosova, fëmijë i perëndimit”, para takimit Kurti-Vuçiç, nisin përplasjet në distance!
14/06 14:25
Top Channel/ Alarmi: Serbia, me plan të rrezikshëm për Kosovën dhe Ballkanin!
14/06 13:58