Top News – Greqi, arrestohet një gjeorgjan/ Bashkëshorti i viktimës e pa vrasësin në fytyrë
16/05/2021 15:46

Një burrë nga Gjeorgjia u arrestua në kufirin bullgar, si I dyshuar në lidhje me vrasjen e 20 vjecares britanike në shtëpinë e saj në Greqi. Lidhja u bë pasi burri është I dyshuar edhe për grabitjen e një tjetër shtëpie afër asaj ku ndodhi vrasja e Caroline Crouch. Sipas policisë, nga analiza e ADN-së doli se gjeorgjani ishte I përfshirë në grabitjen e një cifti të moshuar më 7 mars. I dyshuari u arrestua teksa përpiqej të kalontë me makinë nga Greqia në Bullgari, me një pasaportë false. Më parë, policia e kishte ngushtuar listën e të dyshuarve në 30 veta. Grabitësit e vranë 20 vjecaren në sytë e fëmijës 11-muajshe, pasi kishin lidhur më parë bashkëshortin e saj. Ky I fundit tha se ka arritur të shohë fytyrën e vrasësit, kur u përlesh me të dhe I hoqi kapucin për një moment. Policia do t’I tregojë bashkëshortit fotot e 30 të dyshuarve, me shpresën se do të kenë një konfirmim. Ai e përshkroi vrasësin si të gjatë, esmer, të shëndoshë dhe nën 30 vjec. Policia mendon se autori e vrau 20 vjecaren pikërisht sepse e pa në fytyrë. Një nga pistat ku policia greke u përqendrua më herët, në hetimet e saj për zbardhjen e kësaj vrasjeje, ishte edhe ajo e një bande shqiptare në rast.

Top Channel/ Akuza për grekun që vrau gruan/ Me pranga në duar para hetuesve pranon krimin
18/06 19:29
Top Channel/ Greqia lejon shqiptarët për turizëm. Pas datës 28, do ketë një vendim të ri
18/06 15:06
Top Channel/ Vrasja e Caroline, mediat greke permendën shqiptarët- ngrihet Komuniteti i emigrantëve!
18/06 14:40
Top Channel/ “Lotë krokodili”, fotot që postonte i shoqi i 20 vjecares katër ditë pas vrasjes!
18/06 14:38
Top News – Mohoi genocidin e Srebrenicës/ Shkarkohet ministri i drejtësisë së Malit të Zi
18/06 13:56
Top Channel/ Mohoi genocidin e Srebrenicës, shkarkohet ministri malazez
18/06 13:31
Top News – Ora elektronike zbuloi vrasjen makabër/ Gënjeshtra e bardhë me shqiptarët e hetuesve
18/06 12:03
Top News – Të gjitha provat kundër pilotit/ Greqi, bashkëshorti i 20 vjeçares pranon vrasjen
17/06 21:41
Top News – Pengmarrja e çmendur e shqiptarit/ Kërkoi 1.8 milionë euro për të liruar greken
17/06 16:13
Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në sytë e foshnjes, policia greke arreston bashkëshortin!!!
17/06 15:04
Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në Greqi, mediat “identifikojnë” tre shqiptarë!
17/06 14:40
Top News – Greqi, viktimën e dogjën të gjallë/ Nuk dihen motivet, dyshimet për larje hesapesh
16/06 11:47
Top News – Informacionet me kodin ‘top sekret’/ Çfarë provash fsheh NATO dhe BE në shqipëri
16/06 11:28
Top Channel/ Erdogan takon Mitsotakis/ Bisedë miqësore, “tensioni” i 2020 nuk mund të përsëritet”
15/06 19:53
Top Channel/ Përplasje të forta në Bruksel, Kurti e Vucic nuk pajtohen për asgjë!
15/06 14:55
Top News – Kurti dhe Vuçiç në Bruksel/ Një takim me shumë të panjohura…
15/06 12:41
Top News – 9 vjet burg, masakroi një polic/ Greqi, dëshmia e pabesueshme e shqiptarit
15/06 12:36
Top Channel/ Fermeri shqiptar shfytyron policin grek, e masakroi me shufër hekuri!
15/06 11:40
Top Channel/ ”Kosova, fëmijë i perëndimit”, para takimit Kurti-Vuçiç, nisin përplasjet në distance!
14/06 14:25
Top Channel/ Alarmi: Serbia, me plan të rrezikshëm për Kosovën dhe Ballkanin!
14/06 13:58