Top News – Forumi ekonomik ‘Ballkani i hapur’/Tri marrëveshjet e firmosura nga Rama, Vuçiç, Zaev
29/07/2021 16:36

Ballkani Perëndimor ndërtoi këtë të enjte ura të përbashkëta komunikimi me nënshkrimin e tri marrëveshjeve trilaterale mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut. Kryefjala e Shkupit ishte togfjalëshi ‘Ballkani i Hapur’, i cili hodhi pas krahëve histroinë 500 vjeçare dhe ngërçin e vazhdueshëm dhe dominues mes shteteve të Ballkanit Perëndimor. Forumi Ekonomik uli në një tryezë të përbashkët kryeministrin Edi Rama, presidentin serb Aleksandër Vuçiç si dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, ku nuk munguan edhe mesazhet e koduara apo gjuha satirike mes pushtetarëve.

Top News-Vulin reagon pas incidenteve në kufi /‘Kurti një budalla, mjafton ai për të ndezur luftën’
25/09 15:48
Top Channel/ Digjen qendrat e automjeteve/ Kosovë, dyshime se autorët janë serbët e protestave
25/09 12:16
Top News- Provokon Serbia/ 3 helikopterë sulmues afër Jarinjes
24/09 21:47
Top News-Greqia do njohë Kosovën/ Ish-ambasadori zbërthen planet Athinës
24/09 17:59
Top News – Ballkani-vend ku përplasen interesat / Gjukanoviç në OKB, paralajmëron destabilizim të ri
24/09 16:25
Top News – Ballkani-vend ku përplasen interesat /Gjukanoviç në OKB, paralajmëron destabilizim të ri
24/09 12:48
Top News – Jarinja e Bërnjaku të bllokuara / Trupat serbe në gatishmëri, presin urdhërin e Vuçiç
24/09 12:07
Top News – Veriu i Kosovës katër ditë i bllokuar / Serbët nuk tërhiqen nga Jarinja dhe Bërnjaku
23/09 12:23
Top News – 16 viktima në Maqedoni të Veriut/ Rritje e frikshme e rasteve të reja në vend
22/09 23:03
Top News – Ekskluzive/ Frikë për një valë refugjatësh/ Frontex- Po monitorojmë kufijtë
22/09 19:23
Top News – Vendimi për targat serbe / Lugina e Preshevës kërkon të përjashtohet
22/09 18:13
Top Channel/ Ngrihet dhe Lugina e Preshevës – vendimi për targat në kufirin Kosovë-Serbi!
22/09 15:24
Top News – Vizita e parë zyrtare në Kosovë / Nikolla: Bashkë do denoncojmë gjenocidin serb
22/09 15:13
Top Channel/Jarinja mbetet e bllokuar/Makineritë e rënda të serbëve ende në rrugën që të çon në kufi
22/09 15:12
Top News – Problemi me targat në kufi / Çfarë thotë marrëveshja e Brukselit…
22/09 12:56
Top News – Ristrukturohet qeveria… / Mali i Zi, riorganizim i kabinetit me kushte
22/09 12:02
Top News – ‘Harrojeni Serbinë e madhe’ / Mesiç: Kush s’e ka njohur Kosovën, do ta bëjë
22/09 11:53
Top News- Internet falas kush vaksinohet/ Nisma e Greqisë për të ‘joshur’ të rinjtë
21/09 21:13
Top News- Kurti kundër gazsjellësit amerikan?/Tubacioni lidh Kosovën, Greqinë e Maqedoninë
21/09 21:03
Top News-Serbia kërkon tensione/ Paralajmërimi i deputetit shqiptar në Beograd
21/09 19:26