Top News – Fauci në listën e “Time”, ndër njerëzit më me shumë ndikim
24/09/2020 12:48

Kur Covidi u bë një emergjencë, miliona njerëz dinin kujt ti drejtoheshin: doktorit Antony Fauci. Në cilësinë e drejtorit të institutit kombëtar të alergjive dhe sëmundjeve infektive në SHBA, Fauci ka ofruar konsulencë për gjashtë presidentë amerikanë në 36 vite. Kurajoja e tij ka bërë që të fitojë besimin e shumëkujt, aq sa edhe revista Time e ka kurorëzuar mes 100 personave me më shumë ndikim në botë në klasifikimin tradicional të përvitshëm. Fauci, drejtor i institutit amerikan të sëmundjeve infektive, 79 vjec, është bërë gjatë këtyre muajve, një figurë popullore në SHBA. Por paralajmërimet e tij të vazhdueshme për mos zbutjen e nxituar të masave kufizuese, e kanë larguar nga presidenti Trump dhe mbështetësit e tij deri në pikën që ka marrë mbrojtje policore pas kërcënimeve. Ajo e 2020 e Times, është një klasifikim i veçantë, që sheh përkrah emrave të rëndësishëm dhe të famshëm, emra të burrave dhe grave në dukje të panjohur, që me zërin e tyre kanë ndryshuar apo vazhdojnë të ndryshojnë njerëzimin, dhe shumëkush e ka bërë këtë mbi të gjitha në frontin e emergjencës shëndetësore.

Top News – Vaksina e koronavirusit/ Jo para zgjedhjeve Amerikane
20/10 15:38
Top News – Vaksina antiCovid, Britania nis testimet! Vullnetarët do infektohen me koronavirus
20/10 15:34
Top News – Argjentina kalon shifrën prej një milion raste me COVID-19
20/10 15:33
Top News – Republika Çeke ashpërson masat kundër koronavirusit në ambiente të jashtme
20/10 15:31
Top News – Robert Redford në zi/ Humbet djalin e tij 58 vjeçar
20/10 15:24
Top News – Suksesi i Kinës/ Izolimi hapi i parë, jo zgjidhja
20/10 15:21
Top News – Sërish në alarm… Lombardia vendos: Ndalohet qarkullimi në këto orare!
20/10 14:28
Top News – Rritja e rasteve me koronavirus/ OBSH: Evropa gabime me karantinën
20/10 14:06
Top News – Hakerat “Robin Hood”! Bamirësi me paratë e vjedhura
20/10 12:30
Top News – Sonda e NASA-s, “takim” të shpejtë me një asteroid
20/10 12:14
Top News – Moska pritet të nisë vaksinimin kundër koronavirusit brenda javësh
20/10 11:50
Top News – Nisin testimet e para për koronavirus në Aeroportin Heathrow të Londrës
20/10 11:31
Top News – Mikrofonat do të jenë të mbyllur pjesërisht në debatin e fundit Trump-Biden
20/10 11:29
Top News – Pushtimi i Tajvanit/ Në Kinë, spekulime për super raketën
20/10 00:01
Top News – Olimpiket e Tokios/ Po shenjëstrohen nga hakera rusë
19/10 23:59
Top News – Sa u prezantua/ Shitja e iPhone 12 kalon iPhone 11
19/10 23:56
Top News – Kompania Finlandeze/ Rrjet celular në Hënë
19/10 23:55
Top News – Pandemia në Francë/ Izolohet Brigitte Macron
19/10 22:10
Top News – Mposhtja e covid/ Gjermania, zgjidhje falë ventilimit
19/10 21:55
Top News – Çudia në Kanada/ Qyteti pa asnjë rast të virusit
19/10 21:52