Top News-Ekzekutim mafioz në Durrës / Eliminohet ‘Maneci’, i përfshirë në 12 krime
18/05/2022 22:51

Një atentat me armë zjarri tronditi mbrëmjen e kësaj të mërkurë zonën e Sukthin në Durrës, ku persona të paidentifikuar qëlluan disa herë me breshëri automatiku në drejtim të shtetasit Arben Mërkuri, Ismaili, i njohur ndryshe me nofkën Maneci. 48 vjecari mori me dy plumba në trup dhe u dërgua me urgjencë në spitalin e Durrësit, por për shkak të plagëve të rënda, humbi jetën në spital. Arben Mërkuri është një person i njohur për policinë shqiptare, pasi ai ka qenë i proceduar më herët si i përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike. Gjithashtu ai është hetuar dhe për vrasjen e ndodhur 4 vite më parë të Ervin Dalipajt dhe Juxhin Dautajt si dhe për krime të tjera të rënda. Sipas të dhënave nga vendngjarja, viktima është qëlluar nga një makinë tip benz Gle, ngjyrë gri e cilaa qëndroi pranë dyqanit të Mërkurit dhe më pas u largua me shpejtësi.

Top News-Si u rekrutua zyrtari nga një vend jo mik/Premtimet që iu bënë, deri në shkollimin e djalit
24/06 23:12
Top News- Sa të rrezikuar jemi nga terrorizmi/ Raporti i SHISH tregon se kur duhet të shqetësohemi
24/06 22:54
Top Channel/ Anija islandeze kap balenë me flatër për herë të parë në katër vjet
24/06 22:33
Top News-Për të vizituar Europën duhet të paguash/Vendimi i ri i BE që hyn në fuqi së shpejti
24/06 22:25
Top News-Rrugët e drogës dhe kriminaliteti/Raporti i SHISH e sheh situatën ndryshe
24/06 22:25
Top News-Nxënëse apo gangsterë!/Policia gjen armë e drogë në shkollat e Ferizajt
24/06 20:34
Edicioni Informativ 24 Qershor 2022, Ora 19:00 | Lajmet nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
24/06 20:05
Top News-Vetëm 4 maturantë morën notën 10/Publikohen rezultatet e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë
24/06 19:51
Top Channel/ Reforma në Drejtësi/ Përfaqësuesit e SHBA dhe BE: Po jep rezultate
24/06 19:45
Top Channel/ Bullgaria heq veton/ Por BE nuk jep vendim. Macron: Hap para, por jo fitore
24/06 19:33
Top News – Heqja e vetos Bullgare, reagon politika/ Rama i atribuon meritat opozitës bullgare
24/06 16:38
Top Channel/ Vala e të nxehtit, temperaturat më të larta në Shkodër, Elbasan, Berat e Gjirokastër
24/06 15:49
Top News – Asnjë femër, si foto në lekun shqiptar/Si përzgjidhen dhe prodhohen kartmonedhat ?
24/06 15:48
Top News -Dekorohet pas vdekjes Huyeda el Saied/Presidenti Meta i akordon titullin ‘Mjeshër i madh’
24/06 15:25
Top News – Përplasjet kushtetuese për deputetët/Kush janë të akuzuarit për bizneset familjare
24/06 15:25
Top Channel/ Investimet në Tiranë, BERZH mbështet projektin për zonën pranë bregut të lumit
24/06 15:21
Top Channel/ Provimi i fundit, mbi 33 mijë maturantë u testuan për lëndën me zgjedhje
24/06 15:18
Top Channel/ Bullgaria heq veton, Rama falenderon opozitën bullgare: BE të veprojë shpejt
24/06 15:12
Top Channel/Menduh Thaçi paralajmëroi Ramën,deklarata në Top Story: Kujdes çfarë thua për Bullgarinë
24/06 15:08
Top News – Skenaret e protestës së Berishës!/ Çfarë ndodh nëse do tentohet hyrja në Kryeministri?!
24/06 14:37