Top News-Eksplozivi, autori identifikohet brenda 24 orëve/Kush e vuri tritolin në shtëpinë e Dukës
25/01/2022 22:21

Është indentifikuar autori I dyshuar i vendosjes së tritolit në banesën e kreut të federatës shqiptarë të futbollit Armand Duka, mbrëmjen e së hënës në Durrës. Burime pranë grupit hetimorë bëjën me dije se nga verifikimet e kamerave të sigurisë së banesës së Dukës dhe të zonës pranë shtëpisë së tij, ndihuan policinë të gjurmojnë dhe të gjenjnë autorin. Mësohet se personi i cili ka vendosur sasinë e lëndës plasëse në oborrin e shtëpisë së Dukës është Arlen Hasanaj, banor në lagjen numër 4 në Durrës, I cili është shoqëruar menjëherë në komisariat dhe po merret në pyetje në lidhje me këtë cështje. I dyshuari është sipërmarrës dhe ende nuk dihet konflikti që ai ka me kreun e FSHF-së. Nga hetimet rezultoi se shtetasi që vendosi dhe aktivizoi lëndën eksplozive pranë portës së oborrit të familjes Duka është fiksuar nga kamerat e sigurisë në rrugën paralele me portin duke hypur në një automjet tip ML të cilin e ka lëvizur pak metra. Hasanaj është filmaur nga kamerat e sigurisë teksa ka hyrë në palatin e Spartak Brahos. Kanë mjaftuar vetëm kaq detaje që grupi hetimorë të identikonte autorin. Ai është një person pa precedentë penalë. Kapja e tij u bë brenda 24 orëve, ndërsa pritet që policia të japë detaje të reja lidhur me deklaratën e tij.

Top Channel/ Tragjedi e dyfishtë, dy të miturit që u mbytën në liqenin e Prushit janë vëllezër
27/05 23:18
Top News- Tragjedi në Tiranë, mbyten dy fëmijë/ Polumbarët e RENEAS, në operacion për trupat
27/05 22:09
Edicioni Informativ / Ngjarjet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
27/05 21:10
Top News- Mbyten dy fëmijë, RENEA nxjerr trupat e dy të miturve
27/05 20:15
Top Channel/ Mbyten dy fëmijë në liqenin e Prushit në Tiranë
27/05 20:07
Top News- 4 operacionet nga kampet e Al Hol/ Si shpëtuan nga ‘ferri’ 38 shqiptarët e ISIS
27/05 20:04
Top Channel/ Mungojnë mjekët e urgjencës, specializohet vetëm një student këtë vit
27/05 19:51
Top Channel/ “Bandat” përplasje në PD/ Reagon Berisha për aksionin e SPAK, përgjigjet Aalibej
27/05 19:39
Top Channel/ Rikthim nga Siria/ Kurdët dorëzuan 4 gra dhe 9 fëmijë shqiptarë që mbaheshin në kamp
27/05 19:38
Top News- Autorët e skandalit të pagave dhe targave/ Mbyllen hetimet, ja katër zyrtarët e akuzuar
27/05 17:46
Top News-Si u prish ‘krushqia’ e punëve të pista/Dumani rikthehet tek vrasja e vëllait të Talo Çelës
27/05 17:12
Top News – ‘Game Over’, zbulohet baza e kokainës/Policia sekuestron paratë nga shitja e drogës
27/05 16:53
Top News – ‘Detin e zgjidhim me Presidentin e ri’/Dosja në Hagë, por Shqipëria ende pa kërkesë
27/05 16:16
Top News – Antiterrori, operacion sekret në Siri/ Nxirren nga kampet e ISIS 9 gra dhe 4 fëmijë
27/05 16:06
Top News- Pas rezolutës për Srebrenicën/ Një tjetër mbërrin në Kuvend, këtë herë për Kosovën
27/05 15:49
Top Channel/ Dy holandezët mbahen në burg! Akuzohen për plagosje të rëndë, do pritet ekspertiza
27/05 15:38
Top Channel/ Tragjedi në Devoll, 2-vjeçari ndërron jetë pasi pi raki
27/05 15:29
Top News- Alibeaj, përgjigje në emër të PD: Berisha bashkëpunon me Ramën, ja si faktohet
27/05 15:20
Top News – Distancimi i europianëve nga PD!/Kongresi i PPE, nuk ka ftesë as Berisha as Alibeaj
27/05 15:19
Top Channel/ Pallati në Vlorë rrezikon shembjen! 40 familje braktisin shtëpitë
27/05 15:17