Top News – Ekspertët paralajmërojnë: Britania do bëhet më e nxehtë se Maroku!
31/05/2020 12:09

Mbretëria e Bashkuar po përjeton temperatura më të larta se Maroku, thotë the Sun, me zhivën e termometrit që ngjitet drejt 30 gradëve Celsius teksa vendi po përjeton majin më të nxehtë në 176 vjet. E hëna shënon ditën e parë të verës dhe moti i thatë e me diell ka pushtuar pjesën më të madhe të vendit. Sipas të përditshmes së njohur, ditët më të nxehtë deri tani të vitit pritet të mbërrijnë këtë javë, pasi të martën parashikiemt janë që temperaturat të shkojnë në 30 gradë Celsius. “Ka shumë gjasë që këto temperatura të kemi nga e marta ose e mërkura në Anglinë jugore, por edhe në Veri mund të shënohen 26 gradë Celsius, cka e bën më të nxehtë sesa Essaouira e Marokut ku termometri shënon 23 gradë”, tha metereologu Aidan McGivern. Më vonë gjatë javës pritet një front I ftohtë, me temperaturat që llogaritet të bien në 15 gradë Celsius, e në Skoci mendohet se do të bjerë dhe borë. Por pas kësaj vale të beftë të ftohti, I nxehti do të rikthehet sërish disa ditë më vonë.

Top News – Kryeministri australian: S’kemi kontroll mbi virusin
08/07 12:40
Top News – Drejtori i FBI-së: Kina, kërcënimi më i madh për SHBA-në
08/07 12:22
Top News – OBSH për virusin: Rri në ajër, kondicioneri s’ka rol
08/07 11:56
Top News – SHBA/ Studentët të zemëruar nga vendimi për vizat
08/07 11:43
Top News – Grenell, vizat: Të mbyllet liberalizimi për Kosovën
08/07 11:15
Top News – Vuçiç paralajmëron vendosjen e orës policore/ Beogradi ‘ndizet’ nga protestat
08/07 10:28
Top News – Eurodeputetët e PE/ Kërkojnë liberalizimin për Kosovën
07/07 21:46
Top News – Spitali në Romë/ Ndan binjakët e bashkuara në kokë
07/07 20:47
Top News – Kryeson Japonia/ Pasaportat më të fuqishme në botë
07/07 20:40
Top News – Studimi në Britani/ 22% e të prekurve me simptoma
07/07 19:25
Top News – Murtaja bubonike/ OBSH: Për momentin nuk ka rrezik
07/07 19:18
Top News – Presidenti i Brazilit/ Bolsonaro preket nga koronavirusi
07/07 19:16
Top News – Angli, mbyllen 3 pube/ Të dehurit nuk ruajnë distancën
07/07 18:57
Top News – Lufta ndaj Hiv-Aids/ Koronavirusi rrezikon përparimet
07/07 18:56
Top News – Nudo e pa maska në liqen/ Itali, gjoba të majme për turistët
07/07 18:26
Top News – Skandali në SHBA/ Kopje të kasetave të Epstein
07/07 18:21
Top News – Rikthehet izolimi/ Melburni mbyllet për gjashtë javë
07/07 18:18
Top News – Temperaturat në Arktik/ Qershori, me i nxehti i regjistruar
07/07 18:01
Top News – Pretendohet se s’ka infeksione me Covid/ Misioni i OBSH-së ‘zbarkon’ në Turkmenistan
07/07 15:31
Top News – Macron shkarkon ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner
07/07 15:02