Top News – Dy prokurorët që mbrojtën Ahmetajn/ Si u korruptua ministri dhe u fshehën provat
08/02/2023 22:58

Një inveestigim i Inside Story-t në Top Channel ka hedhur dritë mbi marrëdhënien e ish-Ministrit Arben Ahmetaj me bosin e incineratorëve Klodian Zoto. Në padinë e paraqitur nga gazetari Doçi në SPAK, përfaqësuesi i hotelit me 5 yje në Vjenë “Starlight”, i cili konfirmon akomodimin në vitin 2013 të Ministrit të atëhershëm të Ekonomisë Arben Ahmetaj. Pagesa është bërë përmes kartës së kreditit të shtetasit Klodian Zoto, pra, biznesmenit të inceneratorëve. Deri këtu, mund të duket një dhuratë normale edhe pse përfitues është një anëtar i kabinetit qeveritar.

Top News – Veliaj: Deputetët e PD-së e shohin Rrogozhinën si xhep ku futen një herë në katër vjet
01/04 18:27
Top Channel/Balla: Bashkëshortja e ish-Presidentit, aksionere me politikanë rusë në parajsat fiskale
01/04 15:51
Top News- ‘Ilir Meta rrëzoi çdo qeveri të djathtë’/ Veliaj- Fyerje t’i votosh, braktisën qytetarët
01/04 15:37
Top Channel/ Veliaj: Mos votoni listën e Metës. Çdo ditë i dalin faturat se paguhet nga Rusia
01/04 15:24
Top Channel/ Rama mesazh për çështjen “Charcos”! Komenti i Kryeministrit me “humor anglez” për Sunak
01/04 15:20
Top Channel/ Apokalipsi bërthamor/ Mbledhja në OKB e thirrur nga Ukraina, SHBA dhe Shqipëria
01/04 15:13
Top Channel/ Kryemadhi “u mbrojt” me akuza! SPAK të hetojë dokumentet e publikuara
01/04 15:08
Top Channel/ Ligjet që shkeli Kryemadhi! Çfarë rrezikon nga mosdeklarimi i llogarive bankare
01/04 15:06
Top Channel/ Samiti i Buchas, Xhaçka: Jemi bërë dëshmitarë të krimeve të kryera nga forcat ruse
01/04 14:43
Top Channel/Pagesat në offshore të Kryemadhit!S’i deklaroi asnjëherë tek ILDKP,mbi të rëndojnë akuza
31/03 15:20
Top Channel/ Paratë ruse për Kryemadhin: Balla: Të hetohen faktet e nxjerra nga Top Channel
31/03 14:50
Top Channel/ “Sulm terrorist ndaj Top Channel”/ Balla: Shpresoj që autoritetet të gjejnë autorët
31/03 12:24
Top Channel/ “Sulm terrorist ndaj Top Channel”/ Balla: Shpresoj që autoritetet të gjejnë autorët
31/03 12:22
Top Channel/ Paratë ruse për Kryemadhin, Balla:Duhet të reagojë ndaj fakteve që publikoi Top Channel
31/03 12:17
Top Channel/ Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, Balla: Është prekur siguria kombëtare
31/03 11:58
Top News- Tjetër dezertim nga Alibeaj / Tërhiqet edhe kandidati i propozuar në Krujë
30/03 16:32
Top News – Rritja e pagave nuk shkel Kodin / KQZ i jep të drejtë Ramës për vendimin para 14 majit
30/03 16:31
Top News – Korporata, jo më lekë nga buxheti / Propozimi për ndryshimin e ligjit të 2019-s
30/03 16:23
Top News- Basha kryetar pas 14 majit!/ Ervin Salianji paralajmëron rikthim
30/03 15:58
Top News – Rritja e pagave / Rama me punonjësit veteranë të kryeministrisë
30/03 15:56