Top News-‘Dumani i lidhur me politikën, ka bërë 12 vrasje’/Akuza të rënda në gjyq ndaj të penduarit të drejtësisë
21/05/2022 22:02

Të tjera detaje tronditëse janë bërë me dije në sallën e gjyqit në gjykatën e poscame kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, ndërsa komunikoheshin masat e sigurisë ndaj të arrestuarve në kuadër të opercionit ‘Golden Bullet’, të cilët u vunë në pranga pas rrëfimit të të penduarit Nuredin Dumani. Teksa 13 të pandehurit janë njohur me akuzat e ngrita nga SPAK, njëri prej tyre ka reaguar ashpër duke hedhur akuza të rënda mbi Dumanin, ndërkohë që ky i fundit nuk ka qenë i pranishëm në sallën e gjyqit. 31 vjecari Besjan Xhixha, mësohet se ka thënë përpara trupës gjykuese se Dumani nuk po thotë të vërtetën ashtu sic është. Sipas tij, Nuredin Dumani është autor i të paktën 12 vrasjeve në vend dhe se ai nuk kishte frikë kur kryente krime, pasi ishte i mbrojtur nga ministra, deputetë dhe prokurorë, duke shtuar se do të flaës në një moment të dytë me emra konkretë.

Top News- Nuk ka asnjë pengesë për Shqipërinë/ Varhelyi: Konferenca ndërqeveritare çështje ditësh
27/06 22:59
Top News- ‘Do të mbuloj me para’/ U denoncua në ‘Fiks Fare’, pranga pedofilit italian
27/06 22:50
Top News- Amnistia dhe ‘çunat e Londrës’/ Gjiknuri përjashton paratë e ardhura nga krimi
27/06 22:40
Top News- 180 banorë u helmuan në Kukës/ Policia nis hetimin, pritet përgjigje nga ISHP
27/06 22:39
Top News – “Unë kam vetëm diplomë bojaxhiu”, batutat e Ramës me maturantët e “Sami Frashërit”
27/06 21:52
Top News- Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ‘furtunë’ në polici/Pranga 2 zv.drejtorëve në Elbasan, ja akuzat
27/06 20:32
Top News- Covid i merr jetën 72-vjeçarit në Tiranë/ Ulet numri i infektimeve, shifrat në 24 orë
27/06 20:08
Top Channel/ Testimi i maturantëve, mësuesit: Këtë vit pyetjet ishin më të thjeshta
27/06 19:41
Top Channel/ Mbytën në lumë nën e bir/ Berat, makina bie në lumin Osum pas parakalimit të gabuar
27/06 19:33
Top Channel/ I ankoruar 130 metra larg bregut, fundoset jahti 17 m i gjatë në Drimadhes
27/06 19:31
Top News- Mbytet jahti në Drimadhes, nuk dihen shkaqet
27/06 19:30
Top News- E hëna e zezë e fundqershorit/ Nënë e bir humbën jetën në aksident, mbytet i mituri
27/06 18:52
Top News- U arrestuan pas rrëfimit të Dumanit/ Apeli lë në burg 8 të arrestuarit e ‘Plumbit të Artë’
27/06 18:07
Top News – ‘Sazani digjet, Rama lëviz me Charter’/Opozita i kërkon llogari Peleshit për zjarret
27/06 18:00
Top Channel/ Aksident i trefishtë në Lezhë, furgoni përfundon në parcelën anësh rrugës
27/06 17:59
Top News- Aksident i trefishtë në Lezhë, plagosen 2 persona
27/06 17:51
Top Channel/ E merr rrjedha e lumit Drin, ndërron jetë 15 vjeçari në Dibër
27/06 17:29
Top Channel/“U fut në parakalim, i doli trajleri”! Si humbi kontrollin 25-vjeçarja, mjeti ra në lumë
27/06 17:03
Top Channel/ “U mbytën në lumë, s’mundëm t’i shpëtonin”,flet djali që pa aksidentin tragjik në Berat
27/06 17:01
Top News – Mbi 1 milionë tonë perime/Shumë domate, pak ullinj! Çfarë tregoi raporti i INSTAT
27/06 16:50