Top News – Drejt 1 milionë viktimave! Djali ende në zi për prindërit
25/09/2020 15:58

Në ditët në vijim, numri i viktimave të koronavirusit në të gjithë globin, do të kalojë 1 milionë. Në këtë rekord të zymtë, agjencia e lajmeve AFP, sjell historitë e njerëzve që mbajnë zi për familjarë, miq dhe pacientë në të gjithë botën. Karlo Chiodi, një shofer kamioni nga një qytezë e vogël në provincën e Bergamos, në Itali, ka humbur dy prindërit e tij, në harkun kohor të pak ditëve, pasi u infektuan me covid 19. Në gusht, ai u prit në një takim privat në Vatikan, nga papa Francesku, të cilit ai i shprehu zemërimin e tij. Ende në dhimbjen dhe zinë e tij, ai thotë se dikush duhet të paguajë për mënyrën se si kriza u menaxhua në Itali. Carlo Chiodi: Ajo që nuk mundem ta pranoj është se pashë babain tim të dilte nga shtëpia, të ngjitej mbi ambulancë dhe gjithçka që unë munda t’i thosha ishte mirupafshim. Më vjen keq që nuk munda t’i them se e dua. Më vjen keq që nuk munda ta përqafoja. Kjo më lëndon shumë. Prindërit e mi ishin vetëm dhe të braktisur

Top News – Aktori me famë botërore/ Nzjerr parfum ‘kundër urisë’
23/10 22:34
Top News – Shtetrrethim në Francë/ Izolohen 46 milionë persona
23/10 22:29
Top News – `Kujdes në Stamboll`! Ambasada e SHBA-së në Turqi
23/10 22:28
Top News – Vendi i tretë Arab/ Sudani `pajtohet` me Izraelin
23/10 22:26
Përballja Trump-Biden/ Debati i dytë dhe i fundit para zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit
23/10 20:05
Top News – Fotografia e vitit/ Jeta e egër, fiton tigri siberian
23/10 19:03
Top News – SHBA, debati final/ Ekspertët: Fitoi Trump!
23/10 18:41
Top News – Theu rregullat anti-covid/ Kërkohet dorëheqja e ministrit Çek
23/10 17:47
Top News – Ashpërsimi i abortit/ Shpërthejnë protestat në Poloni
23/10 17:46
Top News – Misteri i zhdukjes/ Ku është gruaja e Kim Jong Un!
23/10 17:44
Top News – Dy botë të ndryshme… Trump dhe Kallstadt, fshati i tij i origjinës!
23/10 15:21
Top News – Smartfonët e rinj/ Huawei prezanton Mate 40
23/10 14:40
Top News – Të godasësh në shenjë! Holandezi imagjinon fjalëkalimin dhe hyn në llogarinë e Trump-it
23/10 14:38
Top News – Vendi që refuzoi izolimin/ Rriten infektimet, por Suedia nuk ndryshon strategji
23/10 14:31
Top News – SHBA: Hakerët rusë shënjestruan shtetet dhe qeveritë lokale
23/10 14:06
Top News – Studimi/ E ftohura mund t’ju mbrojë nga Covid-19
23/10 12:44
Top News – Trump dhe Biden, debati i fundit para zgjedhjeve!
23/10 12:42
Top News – Evropa në krizë! Vala e dytë “bën kërdinë”
23/10 12:41
Top News – Do ndërtohet në Gjermani/ Qendra hapësinore e NATO-s
23/10 12:41
Top News – Bild: Gjermania përgatitet të nisë vaksinimin për koronavirus para fundit të vitit
23/10 12:38