Top News – Dorëheqja e Ardi Veliut ? Rama: Zgjedh drejtorin, jo ata…
02/06/2020 14:19

Kryeminitri Edi Rama i eshte pegjigjur pyetjes se gazetareve , nese Drejtori i Pergjithshem i Policise se Shtetit, duhej shkarkuar. Kjo kerkese erdhi nga PD pas publikimit te videos se nenes se te riut , qe u dhunua pak dite me pare nga policia “Ka gabuar, por jam më i prirur t’i besoj ndjesës së tij publike dhe sqarimit që ai dha, se sa moralistëve të këtij vendi. Është fare e qartë se nuk ishte një përpjekje për të justifikuar dhunën, sepse punonjësi i policisë për të cilin flitet është pezulluar menjëherë dhe është çuar në ndjekje penale. Ishte një përpjekje e keqshpjeguar, për të thënë që dhe familja ka përgjegjësinë dhe rolin e vet në mirëedukimin e brezit të ri. E thënë ashtu ishte gabim, por preferoj ndjesën publike të tij dhe shpjegimet e dhëna prej tij, dhe duke e njohur për shkak të punës dhe duke e vlerësuar për integritetin moral të pavënë në diskutim deri më sot nga askush dhe për profesionalizimin çështja për mua është e mbyllur. Unë zgjedh drejtorin, nuk zgjedh ata, më vjen keq”

Zgjedhorja/ Murrizi: Nuk votojmë pa u hapur listat, kërkojmë takim me Ramën
06/07 15:37
Shtimi i rasteve me COVID-19, Meta bën apel: Mazhoranca dhe qeveria të reflektojnë!
06/07 14:01
Top News – Basha në Devoll/ ‘Prodhimi i fermerëve shkon dëm’
06/07 12:22
Top News – Apeli i presidentit/ ‘Duhet strategji e re për Covid’
06/07 12:14
Basha me bizneset në Korçë: Ja masat që do të marr ditën e parë në pushtet
05/07 13:47
Top News – PD pyetje ministres/ A është siguruar rezervë tamponesh
05/07 13:27
Top News – Hoti-bisedimet me Serbinë/ Mund t’i vazhdoj edhe pa Thaçin
03/07 15:30
Opozita e re, kusht vetëm listat/ Murrizi: Të gatshëm të heqim dorë nga pragu dhe koalicionet
03/07 15:24
Top News – Basha në Velipojë/ ‘Turistët nga Kosova i pengon Rama’
03/07 15:22
HEC në Shqipëri, pikë doganore në Durrës/ Hoti: Me Ramën u dakordësuam për 3 projekte ambicioze
03/07 15:22
“Vuçiç të shkojë dhe në Hënë…”/ Rama: Ta harrojë se negocion me Perëndimin pa shqiptarët
03/07 13:44
Top News – Kosova, moslëvizja e lire/ Rama-turp për BE që e mban peng
03/07 13:12
Segmenti Milot-Fier/ Basha: Nuk njohim koncesionet me PPP
02/07 16:25
Gjiknuri dorëzoi në Kuvend draftin e Zgjedhores, Murrizi: Nga opozita nuk do merrni asnjë votë…
02/07 16:24
“Ndaje mendjen me kë je”/ Zgjedhorja, Rama i përgjigjet Hajdarit: Na kanë akuzuar se…
02/07 16:09
“Listat” përplasje në Kuvend/ Rama s’i quan të nevojshme. Reagon opozita e re
02/07 16:02
Top News – KLSH me kryetar të ri/ Kuvendi voton dekretin e Metës
02/07 15:39
Top News – Tensione në kuvend/ Opozita e re braktis sallën
02/07 15:14
Top News – Rama i përgjigjet Murrizit/ ‘Nuk kërkojmë rrugën e diversionit’
02/07 14:19
Top News – Rama i përgjigjet PD/ ‘S’keni tager për urdhëra kuvendit’
02/07 14:19