Top News-Dëshmia e të arrestuarit në Durrës/‘Jo, nuk e kam vënë unë tritolin në shtëpi’
26/01/2022 12:32

Arlen Hasanaj u arrestua mbrëmjen e së martës nga policia e Durrësit si autor I dyshuar për vënien e tritolit në banesën e kreut të federadës shqiptare të futbollit Armand Duka. 34 vjecari ka dhënë dëshminë e tij përpara policisë në lidhje me dyshimet e ngritura, ndërsa mësohet se ky I fundit nuk e ka pranuar autorësinë e krimit. Para grupit të hetuesve ai është shprehur se nuk ka asnjë lidhje me ngjarjen që ka ndodhur në shtëpinë e Dukës, por nuk ka dhënë detaje të tjera në lidhje me akuzat e tij. Referuar informacioneve policore, Hasanaj nuk rezulton të jetë me prescenden të mëparshëm penal. Për më tepër, policia u shpreh se ai u dorëzua lehtësisht dhe nuk I bëri rezistencë efektivëve në momentin e shoqërimit. Arrestimi I tij u bë brenda 24 orëve, ndërsa Hansaj u filmua nga kamerat e sigurisë deri në momentin që ai iu afrua banesës së tij në zonën numër 4 të qytetit bregdetar. Hasanaj ka në pronësi një biznes bar kafe dhe një market.

Top News-A u dekonspirua ‘Plumbi i Artë’ / Nisin hetimet për policët që njoftuan kriminelët
20/05 21:53
Top News-3 koka krimi në regjimin e fortë të burgut/Manja firmos urdhrin që i izolon për një vit
20/05 20:08
Top Channel/ Aksident me vdekje në Fier, trupi përfundon në kanalin anash rrugës
20/05 20:08
Top Channel/ Dita e jetimëve/ Historia e meritës e rritur jetime
20/05 20:00
Top Channel/ Lija e majmunit/ Ja shenjat. Të mbrojtur më shumë të vaksinuarit nga lija
20/05 19:59
Top News-Aksident me vdekje në Fier / Makina përplas motorin, përfundojnë në kanal
20/05 19:56
Top Channel/ Taksohen të vetëpunësuarit, diskutimet te Financat
20/05 19:51
Top Channel/ Hetimi i tenderave/ SPAK është e mbingarkuar nga dosjet
20/05 19:46
Top Channel/ “Policia” e krimit! Hetimi i SPAK zbuloi lidhjet e policeve me grupet kriminale
20/05 19:42
Top Channel/“Non grata” gjermane/ Berisha minimizon Kirschbaum, por Bardhi reagon: Është izolim i PD
20/05 19:40
Top Channel/ E vërteta e “marrëveshjes”! PS u tërhoq nga pakti i përzgjedhjes, tani kërkon…
20/05 19:37
Top Channel/ Negociatat për Presidentin e ri, Berisha: Karnaval tragjikomik dhe i neveritshëm
20/05 19:23
Top News – Tre alternativat e Shqipërisë për në BE/23 dhe 24 qershori vendos për fatin e negociatave
20/05 16:04
Top News- Paralajmërimet për izolim të PD/ Bardhi, thirrje Berishës: Dëgjo apelin e evropianëve
20/05 15:32
Top Channel/ Panair për ukrainasit. Nxënësit e Lezhës ekspozojnë arte dhe zeje
20/05 15:31
Top Channel/ Mjekë vullnetarë në Vlorë 65 amerikanë ofrojnë vizita dhe ilaçe falas
20/05 15:31
Top Channel/ Dita e jetimëve, Bashkia e Tiranës i jep medaljen e mirënjohjes Ilir Çumanit
20/05 15:16
Top News- Negociatat, presidenti i KE pro ndarjes !/‘Shqipëria të mos rrezikojë nga vetoja bullgare’
20/05 14:49
Top News-Akuzat e deputetit gjerman/ Berisha akuzon Alibeajn, flet për gjyqin me Blinken
20/05 14:48
Top News- Alibeaj nuk tërhiqet, thërret tjetër mbledhje/ Emrat që diskutohen për President
20/05 13:53