Top News – Çfarë përmban aneksi I marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë
19/03/2023 11:30

Fill pas takimit maratonë mes Albin Kurtit dhe Aleksander Vuçiç në Ohër, ndërmjetësuiesi i BE-së, Joseph Borrell publikoi edhe pikat e aneksit të marëveshjes, të dakordësuar mes palëve. Kështu në aneks sanksionohet angazhimi I palëve për të respektuar të gjithë pikat e marrëveshjes dhe dakordësia e tyre për të ngritur brenda 30 ditëve një Komitet të përbashkët Monitorimi, të kryesuar nga Bashkimi Europian.

Top News – Vrasja e shqiptarit në Athinë/ Arrestohet një tjetër autor, në kërkim 6 të tjerë
20/03 22:49
Top News – Marrëveshja e pafirmosur në Ohër/ Pieter Feith- Ky nuk është fundi i procesit
20/03 22:38
Top News – Shkeljet Serbisë ndaj shqiptarëve/Eurodeputetja-Gati të vizitoj Preshevën t’i verifikoj
20/03 20:40
Top News – Shkupi i jep Ukrainës 4 avionë luftarakë/ Ndihma ushtarake dërgohet në mënyrë të fshehtë
20/03 18:14
Top News – Shqiptarët dhe pro-serbët në Mal të Zi / Si votuan mes Gjukanoviç dhe Milatoviç
20/03 16:55
Top News – Vuçiç akuzohet për tradhti kombëtare/ ‘Presidenti shiti njohjen e Kosovës në Ohër’
20/03 16:00
Top News – Kosova dhe Serbia në BE?! / Borrell informon ministrat për takimin e Ohrit
20/03 14:09
Top News – ‘Lojëra fjalësh’ për Asociacionin… / Plani i Bashkimit Evropian shton paqartësinë
20/03 12:41
Top News – Gjukanoviç fiton raundin e parë…Në balotazh me një ekonomist, beteja e madhe më 2 prill
20/03 11:46
Top News – Pajtimi mes Kosovës dhe Serbisë / Blinken përshëndet dakordësinë për planin e BE
20/03 11:36
Top Channel/ Gjukanoviç nuk fiton bindshëm/ Zgjedhjet në Malin e Zi përfundojnë në balotazh
20/03 10:12
Top News – ‘Kam dhimbje në dorën e djathtë’/Vuçiç ironizon pse nuk nënshkroi në Ohër
19/03 16:35
Top News – Të pastrehë e trafikantë/ Grupet përdorin endacakët për kalimin e drogës në Greqi
19/03 16:31
Top Channel / Mali i Zi zgjedh presidentin, Gjukanoviç përballë gjashtë rivalëve
19/03 15:06
Top News – Reagimet pas takimit të Ohrit, Rama dhe ndërkombëtarët përshëndesin marrëveshjen
19/03 12:54
Top Channel/ Marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë! Diplomatët evropianë bindin Kurtin dhe Vuçiç
19/03 12:34
Top News – Kurti pas takimit: Serbia refuzoi sërish firmën, BE të garantojë zbatimin e marrëveshjes
19/03 12:30
Top Channel/ Marrëveshja e Ohrit! Çfarë parashikon aneksi i zbatimit të Marrëveshjes Kosovë-Serbi
19/03 12:24
Top News – Çfarë përmban aneksi I marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë
19/03 11:30
Top News – Ka marrëveshje, por jo firmë, mbyllet takimi Kurti-Vuçiç në Ohër
19/03 11:14