Top News – ‘Bojkot qeveritar’ për 29 nëntorin!/ Asnjë ministër nuk ishte në ceremoninë zyrtare
29/11/2022 16:55

28 dhe 29 nëntori shënojnë dy ditë të rëndësishme në historinë e Shqipërisë. Njëra e Pavarësisë dhe tjetra e çlirimit të vendit. Prej vitesh, politika në këtë vend me sipërfaqe pak më shumë se 28 mijë kilometra katror është e ndarë. Opozita e sotme mendon se 28 nëntori është dita e pavarësisë 110 vjet dhe po në këtë datë, por 78 vjet më parë është edhe çlirimi i Shqipërisë. Për këtë pikë nuk ka dakordësi, dhe ndër vite palët kanë festuar të ndara. Por këtë vit, ra në sy një fakt tjetër. As Rama dhe as ndonjë ministër i kabinetit të tij nuk ishin në ceremoninë që zhvillohet në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit.

Top News – PS e PL caktojnë Komisionerët/ Listat në KQZ, mister kush do regjistrohet nga PD
28/01 17:37
Top News – Opozita: Negociatat me BE të udhëhiqen nga Kuvendi
28/01 16:33
Top News – McGonigal, PD kërkon interpelancë me Ramën
28/01 15:09
Top News – Farka hapet në Pranverë/ Veliaj-Parku më i madh i kryeqytetit
28/01 14:08
Top News- Berisha: Të largojmë Ramën me çdo çmim
28/01 14:05
Top Channel/ Berisha, 10 ditë jashtë parlamentit/ Incidentet, penalizohen edhe bashkëpunëtorët e tij
27/01 15:14
Top Channel/ Ceremonitë për Holokaustin, zhvillohen në memorialin e vendosur në kodrat e liqenit
27/01 15:10
Top Channel/ Ambasadorja Kim në Kushtetuese, vizita e parë pas plotësimit me 9 anëtarë
27/01 12:15
Top Channel/ Socialistët kërkojnë ndëshkim, masë disiplinore për Berishën dhe 4 deputetë
27/01 12:13
Top Channel/ Kuvendi “dëbon” Berishën! Incidentet gjatë seancës, demokrati përjashtohet përkohësisht
26/01 15:08
Top News – ‘Zhurmë e foltores dhe e vulës’/ Rama – S’kam lidhje me hetimin në SHBA
25/01 18:59
Top News – Veliaj: Tërmeti na tregoi se duhet të dëgjojmë ekspertët
25/01 18:16
Top News – KQZ gjobit partitë për fushatën / PS shpenzoi shumë, PD nuk iu bind
25/01 18:15
Top Channel/ PS kallëzim për 21 janarin/ Depoziton në SPAK kallëzimin për Berishën, Bashën e Prendin
25/01 15:05
Top Channel/ PS, kallëzim për 21 janarin.Depozitohet kallëzimi në SPAK për Berishën,Bashën e Prendin
25/01 12:37
Top News – Beteja për komisionerët e 14 majit/ Përballja e parë në KQZ mes 2 grupeve në PD
24/01 19:29
Top News – ‘Big Brother i politikës’ / Rama: Akuzat ndaj zyrtarit të FBI, asnjë lidhje me mua
24/01 18:18
Top News – Vota e emigrantëve, KQZ letër Kuvendit/ Plotësoni Kodin Zgjedhor me aktet nënligjore
24/01 17:32
Top Channel/ Ambasadori i ri i SHBA në Shqipëri, Biden kandidon diplomatin David J. Kostelancik
24/01 15:11
Top News- Kushtetuesja merr vendimin për Xhaçkën/ Pushohet gjykimi, kërkesa për mandatin nga Kuvendi
23/01 22:18