Top News – Basha për raportin e FMN/ Shifrat për Shqipërinë, më të voglat
01/12/2020 11:28

Për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, raporti më i fundit i Fondit Monetar Ndërkombëtar konfirmoi atë që çfarë ka kërkuar opozita prej kohësh, mungesën e mbështetjes financiare për familjet e prekura nga Covid dhe të bizneseve. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Basha shkruan "Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi një raport kritik mbi situatën ekonomike në Shqipëri. Raporti konfirmon atë që ne i kemi kërkuar qeverisë Rama për muaj me radhë: të japë më shumë ndihmë financiare familjeve shqiptare". "Raporti thekson se "Paketat e mbështetjes COVID-19 të Shqipërisë janë më të vogla se mesatarja e atyre në tregjet në zhvillim dhe Ballkanin Perëndimor". Shqipëria është ndër vendet që ofrojnë ndihmën më të vogël ekonomike për qytetarët!", shkruan kryedemokrati Më tej ai shton se "qytetarët shqiptarë meritojnë më shumë. Shqipëria meriton një qeveri që kujdeset për njerëzit dhe jo për veten e vet".

Opozita bashkon Dulen e Idrizin/ Kreu i PBDNJ mund të kandidojë në Korçë. Në Vlorë do jetë PDIU
15/01 19:44
Top News – Bilanci i Ramës për përmbytjet/ Vasili-provokim për shqiptarët nën ujë e pa shtëpi
15/01 17:15
Top News – PS mbyll fazën e dytë/ ‘Deputeti që duam’, Balla: një epoke të re
15/01 14:43
Top News – Në kantierin e Thumanës/ Rama e Pacolli inspektojnë ndërtimin e apartamenteve
15/01 14:03
Thumanë; Rama: Nis ndërtimi i apartamenteve. Pacolli: Do jetë qytezë moderne
15/01 12:24
Top News – Për 14 muaj do përfundojë vaksinimi/ Rama-do marrim 2.2 milionë vaksina anticovid
15/01 12:01
‘Deputeti që Duam’/ Fleckenstein të rinjve: Qëndroni të vendosur dhe të guximshëm
15/01 11:17
Rama: 3 skenarët e vaksinimit, ne duam ta mbyllim për 14 muaj. 2.2 milion njerëz për tu vaksinuar
15/01 03:08
“Në kohë tërmeti, me dy vila”/ Video e Ramës për Bashën, me deklaratën e Topallit
14/01 15:51
Ndoka e Shehi në listat e PD/ Arrihet marrëveshja. Kreu i PDK në Shkodër, Shehi në Tiranë
14/01 15:23
Merkel inkurajoi Ramën/ Gazeta Bild, komenton ndërmjetësimin mes Turqisë e Greqisë
14/01 12:14
Top News – Kryemadhi per trafikun në Tiranë/ Lojë e Bashkisë, të shkosh në qënder tregtare
14/01 12:11
Rudina Hajdari kandidate në Elbasan si anëtare e nismës “Thurje”
14/01 11:53
Top News – Basha publikon shifrat/ Krahason pasurinë e shqiptarëve me të ministrave
14/01 11:10
Meta rrëzon ligjin për taksat e kromit/ Presidenti: Situatë ekstreme e trajtimit preferencial
13/01 15:31
Top News – Ligji “për taksën kombëtare”/ Presidenti Meta e kthen për shqyrtim në Kuvend
13/01 12:09
Zgjedhjet e 25 Prillit/ Mediu nuk pret Bashën, prezanton kandidatët për Tiranën
13/01 11:58
Top News – Premtimi i kryetares e LSI, Kryemadhi/ “Një standart si për të pasurit dhe të varfërit’
13/01 11:21
Top News – Basha akuza ndaj qeverisë/ Ngado varfëri, ministrat hanë 1000 dollarë bifteku
12/01 11:42
Top News – ‘Paaftësi menaxhimi’/ Kryemadhi: po kalojmë nga kriza në krizë
12/01 11:41