Top News – Ata janë 6 të dënuar/ Pasuria, nga Belgjika në Itali
04/12/2020 14:26

Gjashtë persona të dënuar për vepra të ndryshme penale morën sot formularin nga Operacioni Forca e Ligjit për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë. Ata janë Lavdrim Pepkolaj, Arbër Doçi, Besmir Mulgeci, Amarildo Danjolli, Kastriot Brahaj, Ilirjan Nezaj. Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme. Lavdrim Pepkolaj, është dënuar për veprën penale “Vjedhja me armë”, e kryer në bashkëpunim, ndërsa Arbër Doçi, i dënuar në Belgjikë për veprën penale “Grupi i strukturuar kriminal”. Besmir Mulgeci, banues në Tropojë, i dënuar në Itali për veprat penale trafikimi droge. Nga Tropoja është edhe Amarildo Danjolli i, dënuar për prodhim droge. Ndërsa Kastriot Brahaj dhe Ilirjan Nezaj që të dy nga Tropoja duhet të deklarojnë pasurinë, ndërsa janë dënuar i pari për vjedhje me armë dhe i dyti për pengmarrje me qëllim përfitim pasurie.

Top News – Gruaja filmohet në kamera/ I hodhi bashkëshortit helm në kafe
18/01 18:21
Top News – 13 vjeçarja e përdhunuar nga njerku/ Nëna bën deklaratën shokuese
18/01 18:19
PD, Mark Marku drejtues politik në Lezhë/ Kryeministri e ironizon, publikon një video
18/01 18:19
Top News – Përplasi për vdekje 10 vjeçaren/ Polica-shoferi ishte i dehur
18/01 17:36
Top News – Hetimet zbardhin detaje/ Çfarë ndodhi me makinën e biznesmenit italian!
18/01 17:35
Top News – Meta-Selenica e braktisur/ Të ndërtohet rruga, arroganca penalizon banorët
18/01 17:25
Rrahu priftin me shkop/ Incidenti në Lezhë pas debatit me punëtorin e ndërtimit
18/01 15:41
U konstatuan pa maska mbrojtëse/ Gjobiten 1307 qytetarë gjatë fundjavës
18/01 15:33
I dehuri vrau 10 vjeçaren/ Aksidenti në zonën e Alliasit. U arrestua drejtuesi i automjetit
18/01 15:31
Veliaj: Të mbarojë rindërtimi, pastaj vila e 5 e Lulit
18/01 15:21
Covid më i fortë se gripi/ Epidemiologët ende nuk kanë gjetur raste të prekurish
18/01 15:14
Akull në rrugët e Korçës/ Temperatura të ulëta krijojnë shtresa akulli nga dëbora e rënë
18/01 15:13
Aksidenti me 150 km/h, vetëm gjobë/ Në timon ishte Stiverjan Dashi, rrezikoi jetën e tre personave
18/01 15:08
Shqipëria marrëveshje me Greqinë në kufi,qendër të përbashkët në Kakavijë për frenimin e emigrantëve
18/01 15:08
Shkolla dhe kopshti “Halit Çoka”, mjedise edukimi model për Kamzën
18/01 15:03
Italiani i zhdukur në Shqipëri/ Makina u gjet e djegur në Pukë. Po bëhet ekspertiza e mbetjeve
18/01 15:02
“Vaksinohen 447 mjekë & infermierë”/ Manastirliu: Brenda javës flasim mbi vaksinat e aleancës Covax
18/01 13:59
Shpendët në lagunën e Nartës/ Po bëhet regjistrimi për të parë si ka ndikuar gjuetia e paligjshme
18/01 13:25
Top News -Arjan Harxhi në Turqi, me shpenzimet tona/ Bashkëshortja prek me të vërtetat e fjalë zemre
18/01 13:14
Top News – Pasuria fundos gjyqtarin/ KPK shkarkon nga detyra Bib Ndrecën
18/01 13:13