Top News – Arrestohet kryetari i komunës se Ulqinit/ Në pranga edhe katër zyrtarë të tjerë lokalë
18/01/2021 19:08

Policia e Malit të Zi ka vënë në pranga kryetarin e Komunës së Ulqinit, Loro Nrekic, dhe katër zyrtarë të tjerë lokalë. Autoritetet nuk e kanë konfirmuar ende këtë zhvillim zëvendëskryeministri Dritan Abazovic e pohoi në profilin e tij në Tëitter, duke treguar dhe shkakun e arrestimit. “Kryetari i Ulqinit dhe degës lokale të Partisë Demokratike të Socialistëve është arrestuar, së bashkku me disa zyrtarë të tjerë. Arsyeja: punësimi partiak”, tha Abazovic, I cili shtoi se qeveria e re “është e vendosur t`I japë fund të gjithë abuzimeve”. Policia po merr në pyetje edhe sekretarin për Financa të Komunës së Ulqinit, Sead Osmanovic, sekretarin për Aktivitete Komunale dhe Mbrojtje të Mjedisit, Mustafa Gorana, drejtorin e Shërbimit të Mbrojtjes dhe Shpëtimit, Saubih Mehmeti, dhe sekretarin e Policisë Komunale, Milazim Mustafa. Që prej zgjedhjeve lokale të vitit 2018 në Ulqin, qyteti drejtohet nga një koalicion i udhëhequr prej Partisë Demokratike e Socialistëve. Si rezultat i zgjedhjeve parlamentare të mbajtura në fund të gushtit, Mali I zi qeveriset nga ekzekutivi i krijuar në 4 dhjetor dhe I udhëhequr nga ish-opozita, përkatësisht Fronti Demokratik, Demokratët dhe Lëvizja Qytetare URA. Ndërsa Partia Demokratike e Socialistëve ka dalë në opozitë pas tre dekadash në pushtet.

Top News – Vuçiç `në prag dëshpërimi`/ Presion për njohjen e Kosovës, SHBA e thotë hapur
23/02 22:10
Top News – Sulmi ndaj djalit të Rashiç/ Zyrtari serb, ishte i organizuar politikisht
23/02 20:26
Top News – Shkupi i përvishet Brukselit/ `BE nuk na ndihmoi me vaksinat`!
23/02 18:38
Top News – Kundër regjistrimit të popullsisë/ Opozita Maqedonase, avantazhon shqiptarët
21/02 15:35
Top News – Kurti, tone të reja në Bruksel/ BE pret kompromis dhe pragmatizëm
19/02 12:32
Top News – Librat shkollorë me fyerje për shqiptarët/ Maqedoni, do të tërhiqen nga procesi mësimor
19/02 01:36
Top News – 30 mijë vaksina dhuratë nga Kina/ Mali i Zi, përgatitet të nisë fushatën e imunizimit
18/02 21:59
Top News – Falë donacionit të Serbisë/ Maqedonia e veriut nis fushatën e vaksinimit
17/02 20:54
Stuhia “Medea” godet Greqinë, vendi mbulohet nga dëbora
16/02 16:45
Stuhia godet Greqinë/ Emigrantët shqiptarë kërkojnë ndihmë: Jemi të izoluar, pa ushqime
16/02 15:55
Top News – Stuhia ‘Medea’ në Athinë/ Dy viktima dhe 29 zona pa energji
16/02 15:31
Stuhia “Medea” “ulet këmbëkryq” në Greqi! Shënohen dy viktima, probleme nga izolimi i dëborës…
16/02 14:48
Medea gjunjëzon Greqinë/ Disa emigrantë shqiptarë kërkojnë ndihmë: Jemi të izoluar
16/02 13:18
Athinë/ Emigrantët shqiptarë të izoluar nga dëbora, kërkojnë ndihmë
16/02 10:41
Stuhia ‘Medea’ pushton Greqinë, termometri shënon -20 gradë/ Athina ‘nën pushtetin’ e dëborës
16/02 10:22
Greqi, faza e dytë e vaksinimit/ Mosha 60-64 vjeç me Astrazeneca dhe 75-79 me Pfizer dhe Moderna
16/02 02:30
BE paralajmëron Kurtin/ ‘Kosova të angazhohet në bisedime me Serbinë”
15/02 15:57
Kufiri i ndarjes së thellë mes Shqipërisë dhe Kosovës
15/02 15:09
Greqi/ Moti i keq shkakton probleme, stuhia Medea “godet” vendin: Pa koment
15/02 13:34
Greqia në emergjencë nga moti, stuhia “Medea” bllokon edhe autostradat nga akulli
15/02 12:21