Top News-Alarm nga covid dhe gripi stinor/Mbingarkesë në spitale, 13 pacientë janë rëndë
21/01/2022 20:06

Koronavirusi dhe gripi sezonal të cilët kanë kapluar vendin tonë prej gati një muaji, kanë ndikuar në rritjen e shifrave të infektimeve dhe të viktimave, ku në të gjithë vendin janë mbi 24 mijë raste aktive, përfshirë këtu qytetarë të të gjitha moshave, nga foshnjat deri tek të moshuarit. I gjithë vendi është në një situatë të ngarkuar, ku spitalet janë të mbingarkuar nga pacientë, të cilët janë të infektuar por edhe nga ata të cilët paraqiten me simptopmat e gripit. Por jo vetëm spitalet, edhe në institucione private ka mungesë të theksuar të stafit si pasojë e gripit të përhapur. Kjo e premte sërish ka shënaur një numër të lartë të rasteve të reja. Në 24 orë, raportohet se 2 mijë e 670 qytetarë janë infektuar me koronavirus, pas 9,485 testimeve të kryera. Tirana paraqitet qarku me rrezikshmëri më të lartë, ku vetëm në kryeqytet janë shënuar 1 mijë e 434 raste. Sa I përket viktimave, ministria e shëndetësisë ka raportuar se 6 qytetarë nuk mundën të fitojnë betejën me virusin e rrezikshëm. Njëri nga viktimat është një 36 vjecar nga Saranda, ndërsa të tjerët janë të moshve 62 deri në 84 vjec. Në njoftimin zyrtar, I cili raporothet cdo ditë nga ministria bëhet me dije se aktualisht në spitalet covid po marrin trajtim 134 pacientë, nga të cilët 13 janë në gjendje më të rënduar. Ndërsa po gjatë këtij harku kohorë, janë shëruar 2,152 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 216,785 që nga fillimi i epidemisë.

Top News – Përkrahësi i ISIS fshihej në Kukës/Thirrje për akte terroriste, arrestohet 56 vjeçari
24/05 10:36
Edicioni Informativ, Ora 09:00 / Ngjarjet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
24/05 10:35
Top Channel/ Finalja e UEFA-s, mbërrijnë në portin e Durrësit tifozët e Romës
24/05 09:36
Top News- Ekzekutohet polici brenda komisariatit/ Zbulohet autori, koleg prej vitesh me viktimën
23/05 22:52
Top Chanenl/ Polici vret kolegun me armë, ngjarja e rëndë në komisariatin nr.3
23/05 22:48
Top News- Vizë false kundrejt pagesës/ GJKKO dënon anëtarët e grupit të strukturuar
23/05 22:48
Top Channel/ Kopshti zoologjik bëhet gati/ Do përurohet më 1 qershor në festën e fëmijëve
23/05 20:02
Top Channel/ Sherri për Butrintin/ Debate të forta në Parlament për ligjin e menaxhimit
23/05 19:59
Top Channel/ Turistët e finales/Hollandezët kanë ardhur të parët. Po qëndrojnë në hotelet e Durrësit
23/05 19:54
Top Channel/ Finalja e Tiranës/ Bashkia është përgatitur për ta kthyer në një ditë feste
23/05 19:54
Top News-Të rrezikshmit, RENEA blindon Elbasanin/Kërkohen të akuzuarit e operacionit ‘Plumbi i artë’
23/05 19:52
Top Channel/ Dendias: Heqim ligjin e luftës, diskutim për minoritetin dhe pensionet e emigrantëve
23/05 19:43
Top Channel/ Çela,fantazma e një vrasësi/ Kush është njeriu që porosiste e kryente vrasjet e bandave
23/05 19:40
Top Channel/ Berisha, heshtja qe flet/ Asnjë urim nga ndërkombëtarët për rizgjedhjen në krye të PD
23/05 19:39
Top Channel/ Policia e Shtetit: 82 patenta të pezulluara vetëm të dielën
23/05 19:25
Top News- Fyerje dhe fjalor banal në Kuvend!/ Berisha akuzon Spiropalin, pas tij dhe Paloka
23/05 16:29
Top News- Butrinti me koncesion tek privati!/ Berisha, krah ambientalistëve, paralajmëron protesta
23/05 16:26
Top News – Eurodeputetët, në Tiranë për negociatat/Për herë të parë pas shumë kohësh Meta në axhendë
23/05 16:24
Top News-‘Talo Çela nuk ishte në grabitjen e Rinasit’/Avokati -Kishte gjurin e vrarë, ka dëshmitarë
23/05 15:56
Top News – Nga ligji i luftës dhe kufiri detar…!/Dendias në Tiranë, një ‘premtim’ i së ardhmes
23/05 15:26