Top News-5 viktima në 24 orët e fundit/Bien rastet, mjekët-Situatë e stabilizuar!
28/01/2022 19:01

Rritja e rasteve të reja në vendin tonë vijon të ketë të njëtin ritëm, ndërsa edhe numri i testimeve cdo ditë e më shumë shtohet. Edhe kjo e premte ka shënuar një tjetër shifër të lartë infektimesh, ku vetëm në 24 orë raportohet për 1615 raste nga 5621 testime të kryera. Ministria e shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit 5 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit të rëndë. Betejën nuk e fituan tre qytetarë nga Tirana të moshave 67-79 vjeç, një qytetare nga Fieri 77 vjeçe dhe një qytetar nga Durrësi 94 vjeç. Gjatë 24 orëve paraprake janë shëruar 2564 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 230,193 që nga fillimi i epidemisë. Në njoftimin zyrat bëhet me dije se aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 125 pacientë, nga të cilët 7 janë në gjendje më të rënduar. Ndërkohë, janë 22,214 qytetarë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Top News – 1400 libra muzikorë nga 55 kompozitorë / Mbërrijnë në Shqipëri, dhuratë nga Gjermania
21/05 14:02
Top Channel/ Gjyqi për Nuredin Dumanin/ Masa e arrestit ju dha ndërsa ndodhej I shtruar në spital
21/05 12:51
Top Channel/ Siguria e finales, policia po harton masat. Rrugët do bllokohen, edhe hyrja në Tiranë
21/05 12:49
Top Channel/ Porti i ri i mallrave/ Prezantohet ideja e projektit që lidh Durrësin me Prishtinën
21/05 12:34
Top News-Vidhnin automjete me çelsa të klonuar/Grupi kriminal i shiste në Fushë Krujë e Mamurras
21/05 12:14
Top Channel/ Transport emigrantësh me “Range Rover”, bie në pranga 32-vjeçari
21/05 11:21
Top Channel/Bënin kërdinë me çelësa të klonuar, cilët janë tre skifterët, ranë në prangat e policisë
21/05 11:19
Top News-Milionat e tifozëve të huaj në Tiranë/Forcohet leku në prag të finales së Conference League
21/05 11:00
Top News-Makina luksoze me 6 emigrantë/Arrestohet 32-vjeçari, i transportonte kundrejt fitimit
21/05 10:51
Top Channel/ Veliaj: Në 25 dilni pa makinë/ Kryebashkiaku tregon aktivitetet për ditën e finales
21/05 09:58
Top Channel/ Tre të “fortë” izolohen në 41 biss/ Viktor Ymeri dhe vëllezërit Klemend dhe Eldi Çala
21/05 09:42
Top News-A u dekonspirua ‘Plumbi i Artë’ / Nisin hetimet për policët që njoftuan kriminelët
20/05 21:53
Top News-3 koka krimi në regjimin e fortë të burgut/Manja firmos urdhrin që i izolon për një vit
20/05 20:08
Top Channel/ Aksident me vdekje në Fier, trupi përfundon në kanalin anash rrugës
20/05 20:08
Top Channel/ Dita e jetimëve/ Historia e meritës e rritur jetime
20/05 20:00
Top Channel/ Lija e majmunit/ Ja shenjat. Të mbrojtur më shumë të vaksinuarit nga lija
20/05 19:59
Top News-Aksident me vdekje në Fier / Makina përplas motorin, përfundojnë në kanal
20/05 19:56
Top Channel/ Taksohen të vetëpunësuarit, diskutimet te Financat
20/05 19:51
Top Channel/ Hetimi i tenderave/ SPAK është e mbingarkuar nga dosjet
20/05 19:46
Top Channel/ “Policia” e krimit! Hetimi i SPAK zbuloi lidhjet e policeve me grupet kriminale
20/05 19:42