Top News – 4 humbje jete të tjera nga Covid/ Infektimet e reja në nivelet më të ulta
10/05/2021 19:43

Ulja e rasteve të reja ditore të infektuar me Covid 19, nuk ka ndalur viktimat e prekura nga virusi. 4 humbje jete të tjera ka raportuar ministria e Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit. Me këto humbje jete numri i viktimave në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 2416 viktima. Ndërkaq numri i rasteve të reja të konfirmura këtë të hënë është 30 të infektuar, shifra më e ulët e ngjashme me pranverën e vitit të kaluar kur pandemia ishte në fillimet e saj. Gjithsesi janë kryer 1444 testime ndaj personave të dyshuar dhe rastet poziotive kanë rezultuar 10 në Tiranë, nga 3 raste në Korçë, Devoll dhe Sarandë, 2 raste në Vorë, nga 1 rast në Shkodër, Fier, Lushnje, Vlorë, Mirditë, Kamëz, Malësi e Madhe, Kolonjë, Gramsh. Pa pësuar një rënie të lehtë numri I të shtruarve krahasuar me një ditë më parë dhe janë përkatësiht 99 pacient që po marrin trajtim në 2 spitalet covid në Tiranë, 6 në terapi intensive, nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar. Në 24 orët e fundit janë shëruar 952 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 118,041 që nga fillimi i epidemisë, numri I rasteve aktive ka pësuar rënie të ndeshme krahasuar me marsin kur arriti mbi 35 mijë raste aktive, dhe aktualisht janë 11,296 persona të infektuar në vend me koronavirus. Numri i përgjithshëm i rasteve pozitive me Covid 19 që nga marsi i vitit të kaluar kur u konfuirmuan rastet e para ka shkuar në 131 753.

Top News – Sherri i çiftit që solli vrasjen fatale/ Dëshmia e pilotit zbulon dinamikën e krimit
18/06 22:18
Top News – U akuza për vrasjen në ish Bllok/ Ish komandoja Merviol Bilo dënohet me shërbim prove
18/06 22:11
Top News – ‘Parku helen’ në Farkë/ Përurohet nga homologët Veliaj dhe Bakoyannis8xeVP5Km1dg
18/06 22:04
Top News – Firma e pastrimit humb tenderin/ Heq koshat, fshati plug mbulohet nga plehrat
18/06 21:56
Top News – Pas komenteve në rrjetet sociale/ Yuri Kim takon të riun që e quajti kineze
18/06 19:59
Top Channel/ Një ditë ndryshe për të moshuarit/ AZHBR u tregon agrobizneset e reja
18/06 19:48
Top News – Shembet hoteli në Manastir/ Ishte ndërtim pa leje, IKMT e hedh në tokë
18/06 19:38
Top Channel/ Greqia lejon shqiptarët për turizëm/Mund të kalojnë & me certifikatën jeshile vaksinimi
18/06 19:37
Top Channel/ Vaksinë fëmijëve para shtatorit/Komiteti imunizimit pritet të marrë vendimin së shpejti
18/06 19:36
Top Channel/ Kapen 300 kg kokainë në Durrës/ Droga ishte fshehur në kamionin nga Maqedonia e Veriut
18/06 19:35
Top Channel/ Samiti për Ballkanin në Vjenës/ Shqipëria u përfaqësua nga Ministrja Balluku
18/06 19:05
Top News – 300 kg kokainë në portin e Durrësit/ Arrestohet shoferi i kamionit nga Maqedonia
18/06 18:56
Top Channel/ Erion Veliaj dhe Kostas Bakoyannis përurojnë Parkun Helen në liqenin e Farkës
18/06 18:01
Top News – Blindohet kufiri dhe rrugëkalimet/ Marrëveshje e re mes Shqipërisë e Kosovës
18/06 18:01
Top News – Kriteret për të udhëtuar në Gjermani/ Këshillat që nisin nga Rinasi deri në destinacion
18/06 17:59
Top Channel/ Kapet 300 kg lëndë e dyshuar kokainë në Portin e Durrësit, si u zbulua droga në kamion
18/06 17:55
Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30
Top News – 3700 ankesa për prokurorë e gjyqtarë/ Por, për 1 mijë prej tyre është marrë vendim
18/06 16:13
Top Channel/ Ndërtimet pa leje/ Prishet hoteli i vetëm në gjirin e Manastirit
18/06 15:50
Top Channel/ Heci i Bënçës. Banorët konfliktohen me kompaninë ndërtuese, dhunohet edhe Auron Tare
18/06 15:19