Top News – 2 shqiptarët e kokainës në Greqi/ Arrestohet pas disa muajve hetime e përgjime
01/03/2021 21:32

Një organizatë kriminale që trafikonte kokainë në Paxos u shpërbë, pas shumë muajsh hetimi nga Departamenti i Prokurorisë së Drogave të Nëndrejtorisë së Sigurisë së Korfuzit. Mediat fqinje raportojnë se të arrestuarit janë dy shqiptarë dhe katër grekë, të cilët u identifikuan si anëtarë të organizatës. Autorët dyshohet se kanë trafikuar 555 gram kokainë nga fillimi i tetorit të kaluar deri më sot. Shqiptarët, të cilët u arrestuan të enjten në Athinë, dyshohet se kishin një rol kryesor në organizatë, pasi atyre iu gjetën në zotërim një sasi kokainë me peshë 348 gramë dhe shumën prej 12.200 eurosh. Të dy individët, të cilët pretendohet se kishin pozicionet e “udhëheqësit” dhe “nënkryetarit” në organizatë, ishin plotësisht të koordinuar për të gjetur sasi të kokainës në Athinë dhe për ta dërguar atë, me qëllim trafikimin e të varurve nga droga në ishullin Paxos. Ndërsa tre shtetasit grekë që u arrestuan dje në Paxos, dyshohet se janë bashkëpunëtorë të organizatës kriminale. Ndaj tyre u ngrit një çështje penale për veprat e pjesëmarrjes në organizatën kriminale, si dhe furnizimin-posedimin-transportin-magazinimin-trafikimin e kokainës. Një tjetër Paxinos është në kërkim në organizatën kriminale, i cili është në kërkim. Të arrestuarit do të dërgohen në Prokurorinë Publike të Korfuzit.

Top News – Një tjetër firmë vaksinash në Serbi/ Vuçiç, ‘kemi qëllim kryesor jetën e njerëzve’
22/04 20:00
Top News – Mbillte frikë në ballkan/ Mal i Zi, policia arreston kreun e bandës kriminale
21/04 19:59
Top Channel/ Greqia mbështet Kosovën, “ Të liberalizohen vizat”!
20/04 15:40
Top News – ‘Me kosovën brenda serbisë’/ Vuçiç, ‘jam për kufijtë ekzistues në ballkan’
18/04 17:09
Top Channel/ Greqi, 67 viktima në një ditë/ Situatë alarmante në fqinjin jugor me infektimet
17/04 19:36
Top Channel/ Zaev, thirrje maqedonasve në Shqipëri: “Në 25 prill, votoni Ramën”!
16/04 19:47
Top Channel/ Deklarata të tensionuara në konferencën e shtypit të Ministrave të Greqisë e Turqisë
16/04 12:40
Top Channel/ Punonjësit sezonalë që do të punësohen këtë vit në Greqi!
16/04 09:57
Top News – 45 minutat e takimit/ Dendias dhe Erdogan, Qipro në mes
15/04 20:41
Top News – Përshkallëzon marshimi i studentëve/ Bomba molotov e granata mes protestuesve në Greqi
15/04 20:38
Top News – 6 plumba gazetarit grek/ Dalin në pah detaje tronditëse nga vrasja
15/04 12:37
Top Channel/ Greqia heq karantinën për BE/ Po ashtu për SHBA, Izraelin, Britaninë, Emiratet Arabe dhe…
14/04 22:22
Top News – Greqia, rekord të intubuarish/ 802 pacientë në terapi intensive prej covid 19
13/04 22:20
Top Channel/ Greqi, rekord të intubuarish, numri i viktimave mbetet i lartë
13/04 22:15
Top News – Letër për Albin Kurtin/ Komisioneri Europian: Nisni dialogun me Serbinë
13/04 17:24
Osmani takon ish presidentët/ ’Të krijojmë memorie dhe traditë të re’
13/04 17:23
Top News – Nis vaksinimi i gazetarëve/ Maqedoni e Veriut, vijon imunizimi me Sputnik V
12/04 15:00
Top News – Pasoja tjetër e pandemisë/ Shkup, covid ngre çmimet shtrenjtohet ushqimi
09/04 18:54
Ekzekutohet gazetari grek/ Investigonte botën e krimit dhe mafies në Greqi
09/04 15:55
Top News – Vaksinohet presidenti serb/ Vuçiç merr vaksinën kineze
06/04 17:25