Top Channel/ Zjarri i madh në tregun e rrobave në Shkodër, zbardhet ngjarja e rëndë: Dy të mitur…
15/06/2024 22:19

Zjarrvënësit e tregut të rrobave të përdorura janë zbuluar nga policia e shkodrës. Në bashkëpunim me drejtorinë vendore edhe nën drejtimin e prokurorisë u zbardh ngjarja e ndodhur dje në lagjen Ndoc Mazi me dëme të shumta materiale. Nga hetimet e dokumentimi ligjor i ngjarjes rezultoi se ishin dy të mitur të moshës 9 vjeç që teksa ishin duke luajtur në afërsi të tregut, dyshohet se kanë shkaktuar zjarrin… Flakët morën përmasa shkatërrimtare, duke vështirësuar daljen e banorëve të zonës ndërkohë që 5 shtëpi u dogjën, rreth 25 njesi tregtare u shkrumbuan dhe 8 persona u transportuan në spital per ndihme pas bllokimit nga tymi. Sipas pushtetit vendor ky ishte zjarri me i madh i regjistruar ndonjëherë në qytetin verior. Ky bilanc i zjarrit masiv që perfshiu tregun pranë sheshit “Isa Boletini” në Shkodër, e të gjitha materialet proceduriale i kaluan Gjykatës së shkallës së parë të Shkodrës për veprime të mëtejshme.

Top News/ KLSH do monitorihet/ Kuvendi do i kërkojë llogari për auditimet
13/07 18:26
Top Channel/ Merr flakë stani i bagëtive në Fier, digjen edhe disa mjete bujqësore!
13/07 18:26
Top Channel/ Pushuesi u plagos nga gomonia, niset drejt Traumës për shkak të dëmtimeve të rënda
13/07 18:20
Top News/ Muzika e lartë, shkak i sherrit në Tropojë që i mori jetën të riut
13/07 17:24
Top News/ Gomonia përplas 56-vjeçarin në Karaburun/ Shoqërohet autori, i plagosuri dërgohet në spital
13/07 16:21
Top News/ Shkrumbohet stani në Fier, digjen dhe makineritë bujqësore
13/07 16:19
Top News/ Socialistët trajnojnë pasuesit/ D’Alema e Papandreou, leksione për të rinjtë
13/07 16:07
Top News/ PD- Ekonomia e vendit në krizë / ‘Sektorët më të goditur, industria e bujqësia’
13/07 16:06
Top News/ Dhunohen policët në Vlorë/ U konfliktuan me dy pronarë biznesi në Lungomare
13/07 15:57
Top News/ 64 ligje në gjashtë muaj/ Statistikat e Kuvendit, u refuzuan interpelancat
13/07 15:50
Top Channel/Paralajmërimi i SHBA: Rusia kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnikë në Kosovë e rajon
13/07 15:30
Top Channel/ Pishinat e Tiranës, Veliaj: U shndërruan që kur u morën në menaxhim nga bashkia
13/07 15:29
Top Channel/ Fermerët e bujqësisë bio! Në Fier marrin edhe tokat me qira
13/07 15:29
Top Channel/ Rreziku nga tatuazhet/ Mjekët: Shkaktarë të shtuar për limfomat malinje
13/07 15:23
Top Channel/ Ekspertët: Thjeshtimi i kritereve për programet arsimore prioritare prodhon të paaftë
13/07 15:12
Top Channel/ Shitja e ndërtimeve ka ngecur! Shkak, “ligji i ri të rivlerësimit me 3%”
13/07 15:10
Top News/ Gjadri, bazë e ‘Black Hawk’/ Rikthehet në funksion pas 50 viteve
13/07 14:24
Top Channel/Gjadri rikthehet në funksion për fluturimin e Black Hawk, ja helikopterët shkatërrues…
13/07 14:02
Top News/ Veliaj inspekton pishinat/ ‘Higjena dhe siguria e jetës janë primare’
13/07 14:01
Top News/ Zjarre në Delvinë e Dibër/ Zjarrfikës e ushtarë në terren, vijon ‘beteja’ me flakët
13/07 13:59