Top Channel/ Zhbllokohet Kapshtica! Në pikën kufitare me greqinë ka pasur rradhë automjetesh
11/09/2022 19:54

Pas 24 orësh në Pikën e Kalimit Kufitar të Kapshtices është kthyer në funksion sistemi TIMS, sulmi kibernetik ndaj të cilit bëri që në këtë pikë kufitare të procedohet me regjistrimin manual të udhëtarëve. Prej mëngjesit të së dielës puna ka vijuar normalisht ndërsa është shënuar fluks automjetesh dhe udhëtarësh si në dalje dhe në hyrje. Udhëtarët tregojnë se kanë qëndruar në pritje si pasojë e fluksit por edhe punës me ritme të ngadalta.

Top Channel/Përse fëmijët nuk dinë lexim? “Neglizhencë nga mësuesit, prindërit dhe tekstet e këqija”
07/12 19:49
Top Channel/Debat për legalizimin e kumarit/ Shalsi kërkon kazinotë online! Do të ndryshojë ligji
07/12 19:27
Top Channel/ KLP zgjedh 3 prokurorët fitues për vakancën në SPAK. Filtri i fundit që duhet të kalojnë
07/12 19:02
Top News/Trafiku i pasagjerëve shënon rritje, TIA ndër aeroportet me performancën më të lartë
07/12 16:38
Top News/ Ekzekutimi i 41-vjeçarit, viktima me lidhje me familjen ‘e fortë’ të Fierit
07/12 16:17
Top News/ Vrau ish-dhëndrin pranë Gjykatës/ Burg përjetë për Mexhit Picari, zbutet dënimi për vajzën
07/12 16:11
Top Channel/ Ikën ministri i emigracionit/ Krizë tjetër në qeverinë Sunak
07/12 15:51
Top Channel/ Ndihmë për gratë e dhunuara! Qeveria e Kosovës do të subvencionojë punësimin
07/12 15:44
Top Channel/ Ligji mediave do ndryshojë! AMA konsultohet me drejtuesit e operatorëve audiovizivë
07/12 15:42
Top Channel/ Operacion kundër kumarit! Për 181 raste, u shoqëruan 116 persona, 89 nën hetim
07/12 15:40
Top News/ Qeveria lëshon dorën për SPAK/ Kërkoi 309 mln lekë, merr 320 milionë
07/12 15:38
Top Channel/ Adoleshentët në gjyq/ Vranë bashkëmoshatarin në Gramsh
07/12 15:38
Top Channel/ Dy muaj përjashtim! Nisma e PS për të mbajtur larg Kuvendit grupin Berisha
07/12 15:36
Top Channel/ Seanca për bazën kriminale/ Mbetet në burg pronari i shtëpisë
07/12 15:34
Top News/ Ahmetaj, akuza tjetër/ SPAK mbyll hetimet e çon në gjykatë dosjen ‘Buka’
07/12 15:22
Top News/ 100 pemë të reja për Tiranën/ Azerbajxhani i bashkohet nismës së kryeqytetit
07/12 15:20
Top Channel/ SPAK çon Dakon për gjykim/ Ndaj ish-kryebashkiakut të Durrësit, akuzë shpërdorim detyre
07/12 15:20
Top News/ Merr detyrën Ambasadori i ri i BE/ Italiani Gonzato: Të konsolidojmë progresin e arritur
07/12 15:13
Top Channel/ Në kuvend edhe shashka! Miratohet mes kaosit buxheti dhe paketa fiskale
07/12 15:06
Top Channel/ Vritet në atentat 41 vjeçari! Fier, qëllohet nga një automjet në lëvizje Elton Javori
07/12 15:03