Top Channel/ Xhaçka prezanton në Kuvend programin për politikën e jashtme
16/09/2021 22:00

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka prezanton në Kuvend programin për politikën e jashtme. “Falë besueshmërisë dhe solidaritet, imazhi i Shqipërisë ka pësuar transformim rrënjësor. Shqipëria rikonfirmohet si partner i besueshëm i SHBA, BE dhe vendeve mike në mbarë botën”, u shpreh Xhaçka. Sa i përket politikës së jashtme Xhaçka tha se do të vijojë konsolidimi i Shqipërisë si faktor kyç për paqen e stabilitetin në rajon.

Top News- Makina del nga rruga / Lezhë, dy të plagosur përfundojnë në spital
25/10 20:18
Top News-Covid, shifra optimiste në 24 orë/Më pak infektime, por më shumë viktima
25/10 20:14
Top Channel/ ‘Dëgjuam ulërimat e së ëmës dhe erdhëm’/ Krimi i dyfishtë në Vlorë, flasin fqinjët
25/10 20:09
Top Channel/ Vrasje e dyfishtë në Vlorë/ Nipi vret xhaxhanë dhe më pas veten
25/10 20:07
Top News- U kapën gjatë operacionit ‘Porosia’/Gjykata shpall të pafajshëm dy doganierët
25/10 20:05
Top Channel/ Aksident i rëndë në në aksin Lezhë-Shkodër/ Makina del nga rruga, 2 të plagosur
25/10 20:01
Top News – Pamje të rënda, Trupat e pajetë të vrasjes së dyfishtë në Vlorë tërhiqen nga ambulanca
25/10 20:00
Top News- Pandemia nuk i ndali / Gazrat serë nivele rekord në vitin 2020
25/10 19:59
Top News-Misteri i rrëzimit të helikopterit/Vermosh, si u zbuluan dy autorët nga policia
25/10 19:56
Top Channel/ Hetimi për rusët ecën ngadalë! Ministria e Drejtësisë kërkon përfundimin e ekspertizës
25/10 19:56
Top News-Grabiti 990 mijë euro në Rinas / Gjykata e Posaçme dënon me 25 vite burg Aleks Pepën
25/10 19:51
Top Channel/“Askush nuk e ndalon dot”. Noka: Ja çfarë i kërkuam Bashës
25/10 19:50
Top Channel/ Mjekët e rinj janë vaksinuar, të gjithë studentët hyjnë në mësim
25/10 19:49
Top News-Vrasja e dyfishtë në Vlorë, flasin të afërmit ‘Ishin duke mbledhur ullinj dhe…’
25/10 19:49
Top Channel/ Çdo ditë 20 shtrime në spital! Pjesa më e madhe të pavaksinuar, gjysma të rinj
25/10 19:48
Top News – Vriten dy persona në Vlorë / Nipi vret xhaxhanë më pas veten
25/10 19:47
Top Channel/ Basha: Vettingu emergjencë! Balla: Sipas Venecias
25/10 19:47
Top Channel/ PS-PD votojnë borxhin 700 mln euro/ Debate në Kuvend për eurobondin e ri
25/10 19:45
Top News-Helmim masiv në Krujë / Dyshimet për ujin, dyndje pacientësh në spital
25/10 19:43
Top Channel/ Rama takon kryeministrin e Bavarisë: Fuqizim i marrëdhënieve ekonomike e tregtare
25/10 19:39