Top Channel/Vuçiç, tjetër paralajmërim misterioz: “Më keq se në vitet 90`, na pret një betejë e Stalingradit”!
04/10/2022 23:09

oeriudhë më e vështuirë se ajo e viteve 1990. Beteja e Stalingradit po përgatitet sërish”, deklaroi ai gjatë prezantimit të librit “Vepra të mbledhura ta Milorad Ekmeçiçit”. Komentet e Vucicit i ka përcjellë Euronews Serbia. Vucic, sipas kësaj medieje, është shprehur më tej se “mbetet për t`u parë ku do të shkojnë serbët, cfarë do të bëjnë me veten, a do të arrijnë ta ruajmë bregun e djathtë dhe të majtë të Danubit,” për veten tonë, për popullin tonë dhe jo për askënd tjetër. Kjo duhet të jetë gjëja më e rëndësishme për ne dhe me këtë zotim e besim të shikojmë në të ardhmen”, ka thënë ai. Në Betejën e Stalingradit në Luftën e Dytë Botërore, që u zhvillua nga 23 gushti i vitit 1942 deri më 2 shkurt të vitit 1943, vdiqën afro 2 milionë persona dhe njihet si një nga betejat më të përgjakshme në histori. Vuçic theksoi se Ekmeçiq parashikoi të gjitha ngjarjet aktuale dhe konfliktin në Ukrainë dhe krizën ekonomike globale shumë vite para vdekjes së tij. Sipas Vucicit, Ekmeçic i parashikoi të gjitha ngjarjet aktuale, konfliktin në Ukrainë dhe krizën ekonomike globale shumë vite para vdekjes së tij. Ndaj edhe sipas tij, periudha më e vështirë ndoshta është përpara, ndërsa i mëshoi idesë se paralajmërimet e mëhershme nuk po merren shumë parasysh.

Top News – Shkencëtari trondit me deklaratën / ‘Covid-19 ka rrjedhur nga laboratori në Wuhan’
04/12 16:34
Top Channel/ Protestat në Iran. Shpërbëhet ‘policia e moralit’
04/12 16:11
Top News – 10 mijë trupa rrethojnë kartelet e drogës/ El Salvadori ‘në këmbë’ kundër bandave
04/12 15:52
Top News – Kina spiunon Ballkanin nga Beogradi!/ CNN zbulon ‘folenë’ e Pekinit në rajon
04/12 15:43
Top News – Me plantacione të sofistikuara droge / Shpërbëhet banda shqiptare në Barcelonë
04/12 15:41
Top Channel / Shtëpitë e barit në Spanjë/ Destinacioni i ri që josh punëtorët me paga të majme
04/12 15:40
Top Channel – “T’u ndalohet azili shqiptarëve” / Pas Braverman, edhe ministri i emigracionit kundër
04/12 15:17
Top Channel/ The Observer: Britania e Madhe ka dështuar të tërheqë afganët që përballen me tortura
04/12 14:30
Top Channel/ Pas tërmetit, aktivizohet edhe vullkani. Indonezia në alarm
04/12 14:25
Top News – Ushtarët nuk luftojnë dot në borë!/ SHBA- Rusia dhe Ukraina ‘ulin armët’ gjatë dimrit
04/12 14:24
Top News – Shqiptari dhunon prostitutën në Gjermani / Nuk mjaftohet, i grabit edhe 130 euro
04/12 13:37
Top News – E dashura e Putin shfaqet pas ‘shtatzënisë’/ Mediat- Presidenti i kërkoi të abortonte!
04/12 13:09
Top News – India do të ‘pushtojë’ botën!/ Do kalojë Gjermaninë si ekonomia e tretë e globit
04/12 13:03
Top News – Tërhiqet Ajatollahu!/ Protesta, Irani heq detyrimin e shamisë për gratë
04/12 13:02
Top Channel/ Shefi i OBSH: Neglizhimi i COVID-19 mund të krijojë një variant edhe më vdekjeprurës
04/12 12:48
Top Channel/ Ukrainë, inteligjenca amerikane: Luftimet do të ngadalësohen për muajt e dimrit
04/12 12:27
Top Channel/ Organi shtetëror i Iranit ul numrin e viktimave, raporton 200 të vdekur në protesta
04/12 12:25
Top Channel/ Lufta kundër bandave. 10 mijë trupa të policisë rrethojnë El Salvadorin
04/12 12:04
Top Channel/ “Ngrijnë” negociatatat. BE shtom presionin ndaj Serbisë për sanksionet kundër Rusisë
04/12 11:52
Top News – Pamje të frikshme nga shembja e ndërtesës/ Maltë, tre shqiptarë mes të plagosurve rëndë
03/12 20:33